Gıda Hattı

Sağlık Bakanlığı personel alımı için ayrıntılar belli oldu

24 Mayıs 2019, 13:38
Paylaş
Sağlık Bakanlığı personel alımı için ayrıntılar belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlıkta yeni istihdam müjdesinin ayrıntıları belli oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk etapta 12 bin personelin hangi alanlarda alınacağını açıkladı. KPSS ile atanacak olan personelin 10 bini yataklı tedavi kurumlarında, bini temel sağlık hizmetlerinde, bini de acil sağlık hizmetlerinde görevlendirilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Mayıs akşamı Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Sağlık Çalışanları ile İftar Programı’nda, sağlık çalışanları ile buluştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da katıldığı programda konuşan Erdoğan, yıl sonuna kadar Sağlık Bakanlığı’nda 29 bin 689 yeni istihdam müjdesi verdi.

Sağlık Bakanı Koca, personel alımı için ayrıntıları açıkladı

Bakan Fahrettin Koca, twitter hesabından yaptığı paylaşımla, personel alımı konusunda ayrıntıları açıkladı.

“Sağlık çalışanlarının istihdamına yönelik müjdelerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum” diyen Koca, paylaşımında şu mesajları verdi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği, sağlık hizmetlerinin daha etkin ve verimli yürütülmesi amacıyla Bakanlığımızca 29 bin 689 personel ataması gerçekleştirilecektir. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi arz ediyorum. Camiamıza hayırlı olsun.

29 bin 689 personel ataması gerçekleştirilecek

Hizmete yeni açılan ve açılacak olan sağlık birimlerimizin acil ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla talep edilen 29 bin 689 kadro için personel ataması izni uygun görülmüştür.

İlk etapta; 6 bin 835’i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık memuru olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi kadrolarına toplam 12 bin personel alımı gerçekleştireceğiz.

Bugüne kadar olduğu gibi KPSS ile atanacak olan personelin 10 bini yataklı tedavi kurumlarında, bini temel sağlık hizmetlerinde, bini de acil sağlık hizmetlerinde görevlendirilecek.

Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden takip edilebilir.

Sağlık camiamıza hayırlı olsun.”

Sağlık Bakanlığı’nın paylaşımı

Sağlık Bakanlığı da, twitter hesabından “Bu yıl içerisinde 29 bin 689 yeni sağlık çalışanı kamuda istihdam edilecek. Sağlık camiamıza hayırlı olsun” başlıklı bir paylaşımda bulundu.

Mesajda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasına da yer verildi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.