AramaArama
Gıda Hattı
AramaArama

Sağlık Bakanı Koca’dan vaka sayılı uyarı!

Sağlık Bakanı Koca’dan vaka sayılı uyarı!
21 Temmuz 2021, 00:38

20 Temmuz’da yeni vaka sayısının 8 bin 780 olduğuna dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Tatil boyu hiçbir şey bu sayıya hizmet etmemeli” ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanlığı, 20 Temmuz’a ait koronavirüs vaka tablosunu açıkladı.

Buna göre, son 24 saatte toplam 198 bin 537 test yapılırken, 8 bin 780 vaka tespit edildi. Covid-19 nedeniyle 46 kişi hayatını kaybederken, iyileşen hasta sayısı 4 bin 561 olarak kayıtlara geçti.

Aşılamada son durum

Bakanlık, Covid-19’a karşı aşılamada son verileri de açıkladı.

En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusa ilişkin verilere göre, 1. doz aşılamada Türkiye ortalaması %62,89, 2. doz ortalaması %34,06 oldu.

1., 2. ve 3. doz aşı olan kişilerin toplam sayısı ise 63 milyon 831 bin 123’e çıktı.

Bakan Koca: “Sevinç ve teyakkuz bir arada olabilir”

Sosyal medya hesabından günlük koronavirüs vaka ve aşılama tablosu eşliğinde paylaşımda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayılarındaki artışı engelleyecek olan bir an evvel iki doz aşı olarak bağışıklık elde etmektir. Bayram salgın hastalık için fırsata dönüşmemeli. Sevinç ve teyakkuz bir arada olabilir” dedi.

“İki doz aşı, vaka sayılarının önünü keser”

Bakan Koca, vatandaşları aşı olmaya çağırdığı bir diğer paylaşımında ise “İki doz aşı vaka sayılarının önünü keser. İki doz aşı vaka sayılarında artık geri dönüşü olmayacak düşüşü sağlar. Bayramın tadını bozmadan çok dikkatli olalım. Kalıcı çözüm, aşıyla kazanılacak bağışıklıktır. Bugünkü yeni vaka sayısı 8.780. TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE AKLIMIZDA OLSUN” ifadelerini kullandı.

Koca, “Bugünkü yeni vaka sayısı 8.780. Tatil boyu hiçbir şey bu sayıya hizmet etmemeli” uyarısında da bulundu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.