Gıda Hattı

Sağlık Bakanı Koca’dan “Çifte risk” uyarısı!

17 Ekim 2021, 02:27
Paylaş
Sağlık Bakanı Koca’dan “Çifte risk” uyarısı!

Covid-19 benzeri enfeksiyonlarda mevsim şartları, maske ve mesafe tedbirlerindeki ihmaller sebebiyle ciddi artış olduğunu belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Her iki riske karşı lütfen tedbirlere uymaya çalışın” uyarısı yaptı. Koca’nın, “Yeni vakalar içinde gençlerin oranı artış gösteriyor. Umulanın aksine, üniversite öğrencilerimiz arasında aşılanma oranı düşük” ifadeleri de dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 ile birlikte, benzer belirtiler gösteren enfeksiyonlara karşı da uyarıda bulundu.

“Her iki riske karşı tedbirlere uymaya çalışın”

Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Covid-19 tedbirleri, geçtiğimiz yıl, gribal enfeksiyonları çok büyük oranda azaltmıştı. Belirtileri Covid-19’a benzeyen bu enfeksiyonlarda, mevsim şartları, maske ve mesafe tedbirlerindeki ihmaller sebebiyle ciddi artış var. Her iki riske karşı lütfen tedbirlere uymaya çalışın.”

Üniversite öğrencileri Bakan Koca’yı şaşırttı!

Bakan Koca, bir diğer paylaşımında ise yeni vakalar içerisinde gençlerin oranının artmaya devam ettiğini belirtti, üniversite öğrencileri arasında aşılanma oranının düşük olduğuna vurgu yaptı.

Koca, “Yeni vakalar içinde gençlerin oranı artış gösteriyor. Umulanın aksine, üniversite öğrencilerimiz arasında aşılanma oranı düşük. Sağlıklı bir eğitim ortamı için gençlerimiz aşılarını aksatmadan yaptırmalı. Toplum, bütün gençlerinin aşı olarak mücadeleye katılmalarını bekliyor” mesajı verdi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.