Gıda Hattı

Sağlık Bakanı Koca, vaka sayısı en fazla artan ilk 10 ili açıkladı

9 Ekim 2021, 17:33
Paylaş
Sağlık Bakanı Koca, vaka sayısı en fazla artan ilk 10 ili açıkladı

25 Eylül-1 Ekim 2021 haftasında illerdeki vaka sayılarını içeren haftalık insidans haritasını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz; Bursa, Balıkesir, Uşak, Kırklareli, Sakarya, Ardahan, Edirne, Mersin, Denizli, Samsun. Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız” ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre her 100 bin kişide vaka sayılarını içeren haftalık insidans haritasını, sosyal medya hesabından açıkladı.

“Bu illerden birindeysiniz, daha dikkatli olmalısınız”

Sağlık Bakanı Koca ilk olarak, “25 Eylül-1 Ekim arasında, 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz” mesajını verdi.

25 Eylül-1 Ekim arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilin; Bursa, Balıkesir, Uşak, Kırklareli, Sakarya, Ardahan, Edirne, Mersin, Denizli, Samsun olduğunu vurgulayan Bakan Koca, “Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız” ifadesini kullandı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.