AramaArama
Gıda Hattı
AramaArama

Sağlık Bakanı Koca, 21 Haziran’ın aşı rakamını açıkladı

Sağlık Bakanı Koca, 21 Haziran’ın aşı rakamını açıkladı
22 Haziran 2021, 01:20

Sosyal medya hesabından aşılamaya ilişkin paylaşımlar yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 21 Haziran'ın aşılama sayısını, gece yarısından sonra “Normal hayata geçiş için 1 milyon 195 bin 426 doz aşı daha yapıldı” ifadeleriyle açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından giderek hızlanan aşılamalara ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Geçen haftanın en iyi aşılama performansı Türkiye’den!

Bakan Koca, ilk paylaşımında dünyadaki aşılama verilerini kaynak göstererek, “AŞILAMA HIZINDA EN İYİ PERFORMANS TÜRKİYE’NİN. 14-20 Haziran arasında, Türkiye, Çin ve Almanya’yı geride bırakarak, aşılama hızında en yüksek performansı gösteren ülke oldu. Her gün, aşı programındaki her 100 kişiden ortalama 1,45’inin aşısı yapıldı. (Kaynak: Our World in Data)” ifadelerini kullandı.

Fedakar ebeye, Bakan teşekkürü!

Sağlık Bakanı, bir sonraki paylaşımında, “Antalya’nın Aksu ilçesinde görevli 28 yıllık ebe arkadaşımız Serpil Minaz, tüm gün Antalya Havalimanı'ndaydı. Daha önce de Bingöl, Maraş ve İslahiye’de kendi isteğiyle sorumluluk aldı. Aşı olmak isteyen milyonlar bu fedakârlıkları hak ediyor. Serpil Hanımsa binlerce teşekkürü!” diyerek, ebe Serpil hanımın fotoğrafını paylaştı.

Günün 1 milyonuncu aşısı Kütahya’da yapıldı

21 Haziran Pazartesi günü 1 milyonuncu doz aşının Kütahya’da yapıldığını Bakan Koca, “BUGÜN 1 MİLYONUNCU AŞI, saat 18.56’da Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapıldı. Sağlık personelimizden günün sembol ismi, Emine Altuner. Aşıdan sorumlu hekim arkadaşımız, Ömer Çankaya. Aşısını yaptıran Halime Hanım, salgınla mücadele için aramıza katıldı” ifadeleriyle duyurdu.

Sağlık Bakanı Koca, 21 Haziran’ın günlük aşılama sayısını ise “Normal hayata geçiş için 1 milyon 195 bin 426 doz aşı daha yapıldı. (21 Haziran Pazartesi Aşı Raporu)” olarak açıkladı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.