Gıda Hattı

Sağlık Bakanı Açıkladı! AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti!  

18 Kasım 2021, 22:24
Paylaş
Sağlık Bakanı Açıkladı! AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti!  
Sağlık Bakanı Koca AK Parti milletvekili İmran Kılıç’ın ölüm haberini duyurdu. Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından paylaşım yaptı.

Bakan Koca yaptığı paylaşımda, “Kahramanmaraş milletvekili, ilim ve irfan adamı değerli ağabeyimiz İmran Kılıç, tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesinde hayata veda etti. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, dostlarına ve Kahramanmaraş halkına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun” ifadelerine yer verdi.

İlahiyatçı, müftü, siyaset adamı, milletvekili olan İmran Kılıç, 1957 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve İmam-Hatip Lisesini aynı ilde bitirdi. Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamladı. Askerliğini yedek subay olarak İstanbul’da yaptı.

İmran Kılıç vefat
İmran Kılıç

Birçok ilçe ve illerde, ilçe ve il müftüsü olarak görev yaptı. İrşad ve idarecilik görevlerinin yanında, eğitim öğretim faaliyetlerini de sürdürdü, yurtdışı görevlerinde bulundu. Birçok gazete, dergi ve sitelerde yazı ve şiirleri yayımlandı. Radyo ve televizyonlarda programlar yaptı. Konferans ve panellere konuşmacı olarak katıldı.

AK Parti'den 1 Kasım 2015'te 26. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili seçilerek TBMM'de yasama çalışmalarına katıldı. Evli ve üç çocuk babası olup, Arapça bilmektedir.

(İHA)

Bunlar da ilginizi çekebilir

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.