Gıda Hattı

Safkan yarış atına rekor fiyat!

12 Ekim 2021, 16:17
Paylaş
Safkan yarış atına rekor fiyat!

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından düzenlenen açık artırmada, safkan Arap yarış atı "Cevhertay", 1 milyon 200 bin TL ile TİGEM tarihinin en yüksek fiyatına alıcı buldu. Açık artırmada, 18 at toplamda 8 milyon 630 bin liraya yeni sahipleriyle buluştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) işletmelerinde yetiştirilen 18 safkan Arap elit tay, Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen açık artırmada görücüye çıktı.

Büyük bir özen ve itinayla büyütülen, 100 bin ve 200 bin lira arasından başlayan taban fiyatlarla satışa sunulan safkan atlar büyük ilgi gördü.

Cevhertay, TİGEM tarihindeki en yüksek fiyata alıcı buldu

Satışta "Cevhertay" isimli atın bedeli birçok alıcının verdiği tekliflerle en yüksek rakama ulaşırken, Fetih Polat 1 milyon 200 bin lira bedelle Cevhertay’ın yeni sahibi oldu.

TİGEM Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Kıyak, “TİGEM’in markasının, kalitesinin konuşulduğu bir gün oldu. Satışa sunduğumuz 18 baş elit tayımızdan toplam 8 milyon 630 bin lira gelir elde ettik.

En yüksek fiyata alıcı bulan Cevhertay, 1 milyon 200 bin liraya Türkiye tarihinde, TİGEM’in tarihinde en yüksek fiyata alıcı bulan sayımız oldu. Bu da bizim ne kadar doğru bir iş, ne kadar kaliteli bir iş, ne kadar düzgün bir iş yaptığımızın gösteriyor. Daha sonra 900 bin liraya Turbo’nun yavrusu Demirberke var. 3’üncü sırada Ayabakan’ın yavrusu Gökalan var, 720 bin liraya alıcı buldu” açıklaması yaptı.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.