Gıda Hattı

Rusya'dan Samsung’a beklenmeyen ambargo kararı! Samsung’a ait 61 telefon modeli satılmayacak…

22 Ekim 2021, 18:46
Paylaş
Rusya'dan Samsung’a beklenmeyen ambargo kararı! Samsung’a ait 61 telefon modeli satılmayacak…
Rusya Samsung pay merkezli bir patent ihlali gerekçesiyle 61 tane akıllı telefon modeline ülkede satmama kararı aldı.

Satılması yasaklanan ürünler arasında yeni çıkan katlanabilir modellerden olan Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 de bulunuyor.

Samsung'dan bazı ülkeler için yaptırım kararları geldi. Şirketler yasaklayarak ürünlerin satışlarını engelleyebilecek. En somut örneklerinden biri de ABD ve Xiaomi örneği oldu. Ulusal güvenlik gerekçe gösterildi ve markanın ürünlerine karşı ABD ambargo uygulaması devam ediyor. Rusya benzer bir uygulamayı Samsung için gerçekleştirdi.

Rusya'da Samsung cihazlarının 61 tane akıllı telefon modelinde ambargo kararı uygulanacak. Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 modellerinin de bulunduğu 61 farklı akıllı telefon Samsung pay merkezli bir patent ihlali nedeniyle satılmayacak. Rusya duruma müdahale etti ve ihlal edilen bir patent sonrasında satışı durdurma kararı aldı.

Samsung'dan itiraz geldi ancak sonuç değişmedi

Rusya İsviçre merkezli mobil ödeme şirketi olan Sqwin’in bir potenti Samsung tarafından kullanıldığını belirtti ve dolayısıyla Güney Koreli şirket akıllı telefonların satışını bu sebeple yasakladı. Rusya’nın Samsung kararına bir itiraz yöneltilecek anacak sonuca etki edip etmeyeceği ise belli değil.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.