AramaArama
Gıda Hattı
AramaArama

Rusya’da aşı olmayanlar her işte çalışamayacak

Rusya’da aşı olmayanlar her işte çalışamayacak
23 Haziran 2021, 00:03

Koronavirüs vaka sayılarının artışa geçtiği Rusya’da, aşı olmayanlar ayrımcılığa maruz kalacak. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, hala aşılanmayan ve bağışıklığı olmayan kişilerin her iş yerinde çalışamayacağını ve birçok alanda ayrımcılığa maruz kalacağını söyledi.

Rusya'da koronavirüsün farklı mutasyonlarının görülmesi ve vaka sayılarının artışa geçmesi yeni dalga endişesini beraberinde getirirken, Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'dan aşılamaya yönelik dikkat çeken bir açıklama geldi.

“Aşı olmayanlar ayrımcılığa maruz kalacak”

Aşı olmayanların birçok alanda ayrımcılığa maruz kalacağını belirten Peskov, "Gerçek şu ki aşılanmayanlar ayrımcılığa maruz kalacak. Bağışıklığı olmayan ve aşılanmayan kişiler her alanda çalışamayacak. Çünkü bu kişiler başkaları için tehdit oluşturuyor" dedi.

Rusya'daki insan hakları ombudsmanı Tatyana Moskalkova'nın aşılanmayan kişilerin ayrımcılığa maruz bırakılması kapsamında kimsenin kısıtlanamayacağı sözlerine de yanıt veren Peskov, "Bu açıklamayı gördük. Mevcut koronavirüs durumu için güçlü bir eylem gerekiyor" dedi. Peskov, "Virüsün davranışı o kadar olağandışı ki, öyle ya da böyle aşı olmayanlar, antikorları olmayanlar, bağışıklığı olmayanlar, bağışıklığı olanlara göre daha çok dezavantajlı durumda" ifadelerini kullandı.

İHA

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.