AramaArama
Gıda Hattı

Rusya, seyahat kısıtlamasını değerlendirmek üzere Türkiye’ye heyet gönderiyor

16 Haziran 2021, 13:34
Paylaş
Rusya, seyahat kısıtlamasını değerlendirmek üzere Türkiye’ye heyet gönderiyor

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor), sağlık uzmanlarının bu hafta içerisinde Türkiye’ye giderek alınan tedbir ve aşılama süreçlerini yerinde inceleyeceğini duyurdu.

Rusya, Türkiye’ye yönelik seyahat kısıtlamasını, son vaka sayıları ve aşılamada gelinen nokta itibariyle yeniden değerlendirmek üzere Türkiye’ye sağlık heyeti gönderiyor.

rus-turist-antalya-gidahattiRus sağlık heyeti, bu hafta Türkiye’ye gelecek

Nisan ayı başında Türkiye ile Rusya arasındaki uçuşlara kısıtlama getiren Rusya, kısıtlamaları 21 Haziran’a kadar uzatmıştı.

Kısıtlamaların kaldırılması için iki ülke heyetleri çalışmaları sürdürürken, Türkiye'de vaka sayılarında düşüş gözlemlenmesi üzerine Rusya'da kısıtlamanın kaldırılması gündeme geldi. Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) yaptığı açıklamada, bu hafta içerisinde Rus sağlık uzmanlarının Türkiye'ye giderek alınan tedbir ve aşılama süreçlerini yerinde inceleyeceğini duyurdu.

Yapılan yazılı açıklamada, "Daha önce varılan anlaşmalar kapsamında Rospotrebnadzor ve Sağlık Bakanlığına bağlı uzman bir grup, durumu değerlendirmek üzere Türkiye Cumhuriyeti’ne gidecektir. Ziyaretin bu hafta ortasında yapılması planlanırken, Türkiye’ye uçuşlar ve turizm hizmetlerinin yeniden başlamasına ilişkin kararlar ziyaretin ardından alınacaktır" denildi.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.