Gıda Hattı

Rusya için kötü haber! Eurovision'a katılamayacak...

25 Şubat 2022, 23:28
Paylaş
Rusya için kötü haber! Eurovision'a katılamayacak...
Rusya için kötü haber! Eurovision'a katılamayacak. Son dakika haberine göre; Ukrayna Altyapı Bakanlığı, Rusya'nın Odessa açığında iki gemiyi vurduğunu açıkladı. Gemilerden birinin Panama bayraklı olduğu belirtildi.

Rusya için kötü haber! Eurovision'a katılamayacak... TRT Haber'in haberine göre; Formula 1 yönetiminin Rusya Grand-Prix'sinin 2022 takviminden çıkarıldığını açıklaması ve 2021-2022 Şampiyonlar Ligi final maçının, Rusya'nın Saint Petersburg şehri yerine Fransa'nın başkenti Paris'te yapılacağının açıklanmasının ardından, bir açıklama da Avrupa Yayın Birliği'nden geldi.

EBU, Rusya'nın Eurovision Şarkı Yarışmasından diskalifiye edildiğini açıkladı. Açıklama Avrupa Yayıncılar Birliği tarafından yapıldı ve Rusya’nın katılımının yarışmanın itibarını zedeleyeceği vurgusu yapıldı:

“Uluslararası etkileşimi öne çıkaran, karşılıklı anlayışı ve izleyicileri, müzik aracılığıyla bir araya getirmeyi amaçlayan bu kültürel yarışmanın değerlerini koruma kararlılığımızı sürdürüyoruz.” Yarışma bu yıl, İtalya'nın Turin kentinde düzenlenecek.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.