Gıda Hattı

Rus müzisyen Oleg Emirov hayatını kaybetti! Sanat dünyası yasta...

7 Aralık 2021, 15:58
Paylaş
Rus müzisyen Oleg Emirov hayatını kaybetti! Sanat dünyası yasta...
Rus müzisyen Oleg Emirov hayatını kaybetti! Sanat dünyası yasta. Ünlü Rus ozanı ve gazeteci Sergei Krylov'un ölümünün ardından Rusya, bugün de dünyaca ünlü besteci Oleg Emirov'u kaybetti.

Rus müzisyen Oleg Emirov hayatını kaybetti! Sanat dünyası yasta. "Splin" ve "Kolibri" gruplarının müzisyeni Oleg Emirov 51 yaşındaydı. Oleg Emirov uzun zamandır kalp rahatsızlığı çekiyordu.

Rus besteci Oleg Emirov'un ölümünü ünlü "Kolibri" grubunun basın servisi doğruladı.

Grubun yayınladığ mesajda "Büyük bir acımız var. Sevgili dostumuz Oleg Emirov bu gece öldü. Nadir ve büyük bir armağana sahip, en üst düzeyde kültüre sahip bir müzisyen, bilge bir arkadaş, güvenilir bir yoldaş" denildi.

Oleg Emirov vefat etti
Oleg Emirov

Program müziklerini hazırlamıştı

Oleg Emirov, 8 Eylül 1971'de Leningrad'da doğdu. 1988'de Rimsky-Korsakov Leningrad Konservatuarı'ndaki müzik okulundan mezun oldu. 1999 yılında NTV kanalında aranjör ve ses yapımcısı oldu. Besteci, "The Namedni", "Program Maximum", "Big Brother" gibi onlarca program için müzik yazdı. Ayrıca birçok Rus ve Ukrayna TV kanalı için ses tasarımı yaptı.

Ayrıca Emirov, "Spleen", "Above Autumn" ve "Live Journal" Tequilajazzz ve diğerleri grubunun "Rezonans. Bölüm 1" gibi albümlerin oluşturulmasında yer aldı.

Rus halkı 30 Kasım'da kaybettikleri ozan ve gazeteci Sergei Krylov ölümü nedeni ile de büyük hüzün yaşamıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.