Gıda Hattı

Roy Horan kimdir? Roy Horan hayatı

20 Ekim 2021, 22:58
Paylaş
Roy Horan kimdir? Roy Horan hayatı
Roy Horan kimdir? Dövüş filmlerinin vazgeçilmezi olan Roy Horan hayatı ve projeleri nelerdir? Vefat eden ünlü sanatçı Roy Horan biyografi araştırmasını gidahatti.com olarak sizler için hazırladık.

Roy Horan kimdir? 1950 doğumlu olan usta oyuncu ölümü ile herkesi üzdü. İşte özel yaşamı ve kariyerine dair merak edilenler...

Roy Horan biyografi

doğum; 1 Ocak 1950

ölüm; 12 Ekim 2021

mesleği; Amerikalı aktör ve dövüş sanatçısıydı . Horan belki de en iyi 1981 dövüş sanatları filmi Game of Death II'de Lewis ve 1978 dövüş sanatları filmi Snake in the Eagle's Shadow'da Priest/Russian olarak biliniyordu.

Roy Horan kimdir?
Roy Horan

Roy Horan hayatı

Roy Horan III, Roy Horan Jr. ve Portsmouth, Rhode Island'dan Eileen Mary (Buckley) Horan'ın sekiz çocuğundan en büyüğü olarak Ocak 1950'de Laurel, Maryland'de doğdu.

Horan, 20 Aralık 1981'de Christina Hui Din Fun Horan ile evlendi ve iki kızı oldu.

Kızı Celina Jade , ilk filmini 2008'de Tai Chi Boxer ve Fatal Contact film yıldızı Wu Jing ile birlikte Legendary Assassin'de yaptı.

Roy Horan Los Angeles, Kaliforniya 71'e yaşındayken 12 Ekim 2021 tarihinde vefat etti.

Tarih ve erken kariyer
Oyunculuk

Horan ilk filmini 1976 yapımı Bruce Lee'nin Sırrı filminde Charlie rolüyle yaptı. Horan, 1977 filmi Snuff Bottle Connection'da Tolstoy'u ve 1978 filmi Snake in the Eagle's Shadow'da Jackie Chan ve Hwang Jang Lee ile birlikte Rus rahibi oynamaya devam etti .

1980'lerde Horan, 1981 yapımı Game of Death II'de Tong Lung ve Hwang Jang Lee ile birlikte Lewis olarak göründü. Horan ayrıca 1981 tarihli Art of High Impact Kicking belgeselinde de yönetmenlik yaptı . Horan, 1987 yapımı No Retreat, No Surrender 2 filminde Hwang Jang Lee, Loren Avedon, Matthias Hues , Max Thayer ve Cynthia Rothrock ile birlikte senaryosunu yazıp yapımcılığını üstlendiği American Consular'ı canlandırdı .

Son film ve oyunculuktan emekli

1991'de Horan, son filmi Şanghay 1920'den sonra 41 yaşında oyunculuktan emekli oldu . Horan, Hong Kong Politeknik Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. Roy, performans ve refahı artırmak için yaratıcı ve dikkatli yaklaşımlar dahil olmak üzere üst düzey düşünme konusunda eğitim veren/danışmanlık yapan bir şirket olan Innovea Ltd.'nin Kurucusu ve CEO'sudur. Ayrıca, engelli çocukları öğrenmek için sosyal duygusal öğrenmeyi ele alıyor ve diğerlerini çevre dostu bir zihniyet geliştirmeleri için eğitiyor. Roy, yaratıcılık ve zekanın ampirik çalışmalarını Doğu felsefi kavramlarıyla birleştiren Okyanus Modelini aynı şekilde formüle etti. Yaratıcılık ve meditasyon arasındaki nöropsikolojik ilişki üzerine elektrofizyolojik çalışmalar yürüttü ve yaratıcı başarıyı değerlendirmek için bir araç olan Yaratıcı Momentum Modelini geliştirdiği yaratıcılığın değerlendirilmesi sorununu araştırdı. Roy ayrıca temel yetkinlikleri ölçmek için yeni psikometrik araçlar tasarladı.

Roy Horan kimdir?
Roy Horan

Filmografi
Filmler

Enfiye Şişesi Bağlantısı (1977) - Rusya Başbakanı
Bruce Lee'nin Sırrı (1977) - Charlie
Kartalın Gölgesindeki Yılan (1978) - Rusça
Ölüm Yüzüğü (1980) - Rusya Başbakanı
Ölüm Oyunu II (1981) - Lewis
Silah Kanundur (1983)
Geri Çekilme Yok, Teslim Olma Yok 2 (1987) - Amerikan Konsolosluğu
Şanghay 1920 (1991) - (son film rolü)

Yönetmen

Yüksek Darbe Tekme Sanatı (1981)

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.