Gıda Hattı

Reysaş: Fındıktan sonra hububatı da istiyoruz

11 Haziran 2007, 16:31
Paylaş

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) 150 bin ton lisanslı fındık deposunun kiralanması için açtığı ihalede, en uygun teklifi veren Reysaş Lojistik'in Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven ihaleyi 'oldukça büyük ve önemli bir iş' olarak nitelendirdi.

24 Mayıs'ta gerçekleştirilen 150 bin ton lisanslı fındık deposunun kiralanması için 25 milyon 256 bin 154 YTL teklif veren şirketin depolama konusunda oldukça tecrübeli olduğunu belirten Döven, "Reysaş olarak Türkiye'nin en büyük depolarına sahibiz. Yaklaşık 1.4 milyon metrekare açık alan ve 151 bin metrekare kapalı alan depomuz bulunuyor" dedi. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde inşaatına devam ettikleri yaklaşık 70 bin metrekarelik depoları bulunduğunu belirten Döven, "Zaten depolamanın arkasından bir şekilde taşıma da gelecek. Taşıma konusunda en büyük şirketlerden birisiyiz" diye konuştu.

'Kuvvetlice hazırlanıyoruz'

Fındıktan başka TMO'nun açtığı hububat deposu ihaleleriyle de ilgilendiklerini belirten Döven, bunların ihalesinin 27 Haziran'a ertelendiğini söyledi. Döven, hububat depoları ihalesine de 'kuvvetlice' hazırlandıklarını, TMO tarafından Türkiye'nin her yerindeki ihalelere iddialı şekilde gireceklerini ifade etti. Fındık ve hububat satışlarını da üstlenebileceklerini belirten Döven şöyle devam etti: "Şu andaki sistemde silolar yapılıyor. Bunlar 5 yıl süreyle TMO'ya kiralanıyor. Bunun dışında biz mal alıp satmak, borsasını, dünya konjonktürünü takip etmek gibi bir durumda değiliz. Ama bunu yapmayacağımız anlamına gelmez. Biz ticaretin içindeysek, onun ticaretin gelişimini fark edip ondan bir ticari faaliyet çıkarmamız gerekir. Bunun doğası budur."

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.