Gıda Hattı

Recep Konuk 4 Yıl Daha Pankobirlik'in Başında

18 Ekim 2007, 17:01
Paylaş

Pankobirlik'in önceki gün yapılan 35'inci genel kurulunda 8 yıldır başkanlık yapan Recep Konuk, katılan tüm delegelerin tam desteğini alarak 4 yıllığına yeniden bu göreve seçildi.

Son yıllarda yaptığı çikolata ve bioetanol gibi yatırımlarla dikkat çeken Konya Şeker'in Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, 8 yıldır sürdürdüğü Pankobirlik başkanlığına yeniden seçildi. Önceki gün yapılan genel kurula katılan tüm delegelerin oyunu olan Konuk, yaptığı teşekkür konuşmasında son dönemlerde şeker pancarı üzerinde oyunlar oynandığını belirtti.

Nişasta bazlı şeker kotasının yüzde 50 artırılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararının Danıştay tarafından iptal edildiğini hatırlatan Konuk, "Ancak her yıl aynı konuyla uğraşmak yerine, ilgili kanun maddesinde kotanın azaltılmasına yönelik yapılacak değişiklik bu sorunu kalıcı olarak çözecektir" dedi. Recep Konum, bu sıkıntıların sonucunu sadece çiftçiler değil tüm Türkiye'nin ödediğini bildirdi.

Pankobirlik'in yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: Recep Konuk, Celal Bangür, İ. Hakkı Yağanoğlu, Hikmet Çalık ve Zafer Arpacı.

Denetim Kurulu üyeliklerine ise Adil Coşkun ile Muzaffer Tekeli getirildi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.