Gıda Hattı

Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu

18 Nisan 2019, 23:54
Paylaş
Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu

Cumhurbaşkanlığı Kararıyla kamu çalışanları için Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanlar 3 Haziran'da yarım gün ve 7 Haziran'da tam gün idari izinli sayılacak, böylece bayram tatili 9 güne çıkmış olacak.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanlar, 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılacak.

Ramazan Bayramı tatili 9 gün

Cumhurbaşkanlığı tarafından Ramazan Bayramı tatiline ilişkin tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen idari izin yazısı şu şekilde:

“Ramazan bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir.

Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.

İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”

Yapılan açıklamaya göre, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar için bayram tatili 6,5 gün olacak.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.