Gıda Hattı

Quesadilla Lavaşla Pratik Bir Yemek Tarifi Nasıl Yapılır? Quesadilla Lavaşla Pratik Yemek Malzemeleri...

7 Ocak 2022, 16:35
Paylaş
Quesadilla Lavaşla Pratik Bir Yemek Tarifi Nasıl Yapılır? Quesadilla Lavaşla Pratik Yemek Malzemeleri...
Quesadilla lavaşla pratik bir yemek tarifi nasıl yapılır? Telaffuzu zor ama hazırlaması kolay lezzetli ve farklı bir yemek arayanlar için bu tarif tam da aradıkları tarzda olacak.

Quesadilla lavaşla pratik bir yemek tarifi nasıl yapılır? Farklı tatların bir araya gelerek damaklarda bırakacağı o muhteşem lezzete doyamayacaksınız. İsterseniz misafirlerinize isterseniz de sevdiklerinizle ailecek geçireceğiniz öğünler için değişik fikirler arıyorsanız bu tarif tam size göre. İşte detaylar!

Quesadilla lavaşla pratik

Malzemeler

 • 3 yemek kaşığı tereyağı
 • 8 adet lavaş
 • 1 adet orta boy soğan
 • 2 adet kapya biber
 • 400 gram orta yağlı kıyma
 • 1 su bardak Meksika fasulyesi
 • Bir çay kaşığı kimyon
 • 1 çay kaşığı kırmızı toz biber
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 1su  bardak çedar peyniri
 • 1 su bardak mozerella peyniri
 • Sourcrem(ekşi krema)

Yapılışı

Önce soğanımızı, iki adet kapya biberimizi küp küp doğrayıp  geniş bir tavaya alıyoruz.İçerisine 2 kaşık tereyağı ekliyoruz.Tavamızı ocağa alıyoruz ve soğanları ekleyip biraz kavurduktan sonra içerisine yine küp küp doğranmış biberleri ekliyoruz.

İki üç dakika kadar birlikte kavurduktan sonra biberler biraz kendini bırakınca içerisine dörtyüz gram kadar orta yağlı kıyma ekliyoruz. Kıymayı biraz elimizle bir birinden ayırıp tavaya koyarsak pişirirken daha kolay olacaktır. Kıymayı da kavurduktan sonra içine daha önceden haşlanmış bir su bardağı Meksika fasulyesi ekliyoruz daha sonra baharat olarak da  bir çay kaşığı kimyon bir çay kaşığı kırmızı toz biber ekleyip bir iki karıştırıp ocaktan alıyoruz.

Ocaktan aldığımız kıymalı harcın içine mozerella peyniri rendeliyoruz ve çedar peynirini ekleyip sıcak olan harcın içinde biraz karıştırıp eriyip harcın her tarafına ulaşmasını sağlıyoruz.
Bu işlemlerden sonra fırın tepsisine daha önceden ayırdığımız bir kaşık tereyağını bir tavada eritiyoruz ve fırın kabının tabanına her yere ulaşacak şekilde bir fırça yardımıyla sürüyoruz.

Sürmüş olduğumuz yağın bir kısmını da lavaşların üstüne sürmek için ayırıyoruz. Daha sonra lavaşları fırın kabına yerleştirirken ortasına bir tane kenarlarıda komple kaplayacak şekilde bir kısmı dışarda bir kısmı tepsinin içinde kalacak şekilde diziyoruz. Lavaşları dizip tepside boşluk yer kalmayacak şekilde tabanını kaplıyoruz.

Sonra üzerine yapmış olduğumuz iç harcı döküyoruz ve kenarlardan dışarıya taşan kısmıyla üstünü kapatıyoruz. Ortaya kadar yetişmediğinde ortayada bir lavaş koyup üzerini komple kapatıp daha önceden ayırdığımız tereyağını lavaşların üzerine sürüp önceden ısıtılmış yüz seksen derecedeki fırına veriyoruz.

Servis Önerisi

Yaklaşık 20 25 dakika üzeri biraz kızarana kadar pişiriyoruz ve üzeri kızarınca fırından alıyoruz. Dilimlediğimiz Quesadillayı  Sourcremle servis ediyoruz.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.