Gıda Hattı

Putin’in aşılanmaları talimatı verdiği sağlıkçılar istifa ediyor!

4 Aralık 2020, 08:50
Paylaş
Putin’in aşılanmaları talimatı verdiği sağlıkçılar istifa ediyor!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sağlık çalışanlarına ve öğretmenlere haftaya toplu aşı uygulamasının başlatılması talimatı üzerine, sağlık çalışanlarının istifa etmeye başladığı iddia edildi.

Rus lider Vladimir Putin, hükümet yetkilileriyle internet üzerinden yaptığı toplantıda, Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova’dan, önümüzdeki haftadan itibaren sağlık çalışanlarının ve öğretmenlerin toplu aşılanma sürecinin başlatılmasını istedi.

Putin, öğretmenler ve sağlıkçıların topluca aşılanmaları talimatı verdi

Putin’in, “Toplu aşılama sürecine hazır olduğumuzu düşünüyorsanız, lütfen süreci başlatalım” sözleri üzerine, Başbakan Yardımcısı, “Önümüzdeki hafta hazırlıklar bitmiş olacak ve sürece başlamaya hazır olacağız” cevabını verdi. Ancak bu cevabı beğenmeyen Putin, “Önümüzdeki hafta süreci başlatalım” diyerek, sürecin bir an önce başlatılması talimatı verdi. Aşının ücretsiz olacağı ve sadece isteyenlere yapılacağı da açıklandı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, konuşmasının devamında, Sputnik V aşısını kastederek, “Kayıtlara geçen ilk aşının 2 milyon dozunun hazır olduğunu ya da önümüzdeki günlerde hazır olacağını biliyorum” şeklinde konuştu.

"Doktorlar istifa ediyor" iddiası!

Rus gazeteci Marina Litvinoviç, Putin’in bu talimatından sonra Moskova hastanelerinde toplu doktor istifalarının başladığını iddia etti. Rusya’nın bulduğu Sputnik V aşısını olmak istemeyen doktorların işten kovulma ile tehdit edildiklerini, bu baskılara dayanamayan çok sayıda doktorun istifa ettiğini ileri sürdü.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.