Gıda Hattı

Putin ilan etti: Rusya'da koronavirüs tatili!

20 Ekim 2021, 23:43
Paylaş
Putin ilan etti: Rusya'da koronavirüs tatili!

Rusya’da vaka ve ölüm sayılarında yaşanan artış üzerine 30 Ekim-7 Kasım 2021 tarihleri arasında ülke genelinde tatil ilan edildi.

Rusya'da koronavirüs salgınında vaka ve ölüm sayıların rekor seviyelere ulaşmasının ardından Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Kasım ayının ilk haftasının tatil ilan edilmesi çağrısı yaptı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu çağrıya kayıtsız kalmadı.

Putin, hükümetin önerisini kabul etti

Rus hükümeti üyeleri ile salgındaki son gelişmelerin değerlendirildiği bir toplantı yapan Putin, öneriyi desteklediğini belirterek 30 Ekim-7 Kasım 2021 tarihleri arasını tatil ilan etti. Putin, "Salgında yeni dalganın zirvesini aşağı çekmek çok önemli. Bu kapsamda mevcut durum göz önüne alınarak işçilerin maaşından kesinti olmadan ülke genelinde 30 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında tatil ilan edilmesi önerisini destekliyorum" dedi.

Belirli bölgeler için tatilin 23 Ekim'de başlatılabileceğini vurgulayan Putin, "Epidemiyolojik durum her bölgede farklı gelişiyor" diyerek bölge başkanlarının gerekirse 7 Kasım'dan sonra da tatil günlerini uzatabileceklerini kaydetti.

Putin ayrıca, Ruslardan ailelerinde Covid-19 vakası tespit edilmesi durumunda uygulanan karantina kuralını göz ardı etmemelerini istedi.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.