Gıda Hattı

Purocu Altadis'e 16.2 Milyar Avroluk Teklif

20 Temmuz 2007, 18:13
Paylaş

İngiliz tütün şirketi Imperial Tobacco Küba purolarını dünyaya pazarlayan Fransız-İspanyol şirketi Altadis'e 16.2 milyar avro teklif etti.

Dünyanın dördüncü büyük tütün şirketi İngiliz Imperial Tobacco, yine Avrupa'nın en büyük tütün şirketlerinden olan Fransız-İspanyol ortaklığı Altadis'i satın almak için son teklifini sundu. Teklif önümüzdeki günlerde Altadis'in yönetim kurulunca hissedarların onayına sunulacak. Imperial'in Altadis'e verdiği teklif, hisse başına 50 avro olmak üzere toplamda 16.2 milyar avro (11 milyar sterlin) oldu.

"Altadis ile gerçekleştireceğimiz bu birleşmeyle dünyanın dördüncü büyük tütün şirketi konumumuzu güçlendireceğiz" diyen Imperial Tobacco İcra Kurulu Başkanı Gareth Davis şöyle konuştu:

"Lider olduğumuz İngiltere'de ve güçlü bir konumda olduğumuz Almanya, Fransa, İtalya gibi Batı Avrupa pazarlarının yanı sıra Rusya ve Finlandiya gibi ülkelerde güçleneceğiz, Fas'ta ise lider konuma geleceğiz. Uluslararası stratejik markalarımız ve lider olduğumuz puro, ince kıyılmış tütün, sigara sarma kâğıtları ve aksesuarları alanı da dahil olmak üzere marka portföyümüz genişleyecek ve ürün çeşitliliğimiz artacak."

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.