Gıda Hattı

Prof. Dr. Naci Görür büyük Marmara depremine dair açıklama yaptı! 5.4 bölgeye ne kadar zarar verir?

16 Ocak 2022, 20:42
Paylaş
Prof. Dr. Naci Görür büyük Marmara depremine dair açıklama yaptı! 5.4 bölgeye ne kadar zarar verir?
Prof. Dr. Naci Görür büyük Marmara depremine dair açıklama yaptı! 5.4 bölgeye ne kadar zarar verir? Akdeniz ve Ege'de günlerdir peş peşe depremler yaşanıyor. Depremler denize kıyısı olan illerden hissedildi.

Prof. Dr. Naci Görür büyük Marmara depremine dair açıklama yaptı! 5.4 bölgeye ne kadar zarar verir? Prof. Dr. Naci Görür, Ege Denizi'nde art arda meydana gelen depremle ilgili açıklama yaptı. 1999 depremini hatırlatan Görür, Marmara bölgesiyle ilgili uyarıda bulundu. Görür, Ege Denizi'ndeki 5.4'lük depremin Marmara'yı etkileyebileceğini açıkladı.

Yunanistan'ın kuzeyinde yer alan Halkidiki Yarımadası'nda bugün saat 14.48 sıralarında 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

ÇANAKKALE VE EDİRNE’DE HİSSEDİLDİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, yerin 18.76 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, yarımadaya 125.84 kilometre uzaklıkta olan Çanakkale'nin Gökçeada ilçesi ve Edirne'nin Enez ilçesi ve İzmir’de de hissedildi.

PEŞ PEŞE DEPREMLER…

Bu depremin ardından Ege Denizi’nde 14.51’de 3.8, 15.26’da 4.7, 16.36’da 3.7 ve 16.39’da 3.7 ile peş peşe sarsıntılar yaşandı.

NACİ GÖRÜR AÇIKLAMA YAPTI

Korkutan depremlerin ardından Prof. Dr. Naci Görür’den dikkat çeken bir açıklama geldi. 1999 depremini hatırlatıp uyarıda bulunan Görür şu ifadeleri kullandı;

MARMARA BÖLGESİNE DİKKAT ÇEKTİ

“Yunanistan Halkidiki Yarımadasında 5,4'lük deprem oldu. Bu deprem Kuzey Ege Çukurluğunda. Bu çukurluk Kuzey Anadolu Fay Zonunun devamı. Bu depremin Marmara'yı belirli ölçüde etkileme potansiyeli var. Biliyorsunuz, bizdeki 1999 depremleri Yunanistan’daki fay kesimini etkilemişti.”

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.