Gıda Hattı

Plastik fuarı terör saldırıları nedeniyle iptal edildi

24 Mart 2016, 13:21
Paylaş
Plastik fuarı terör saldırıları nedeniyle iptal edildi

Plastik geri dönüşümü endüstrisi için düzenlenen bir fuar, Brüksel’de gerçekleşen terör saldırıları nedeniyle iptal edildi.

Belçika’da Zanentem havalimanı ve metroda gerçekleşen terör saldırılarında 30’dan fazla kişi hayatını kaybetti.

Avrupa Plastik Geri Dönüşüm Şovu (PRS), Plastics Recyclers Europe (PRE) ile işbirliği içerisinde Plastic News Europe tarafından 22-23 Mart tarihlerinde düzenlenmek üzere planlanmıştı.

Plastik fuarı iptal

Fuarda yer alacak firmaların arasında AIMPLAS, Bühler Sortex, EREMA, KraussMaffei Berstorff, Sesotec, Tomra Sorting ve Veolia Polymers NL bulunuyordu.

İki gün sürecek olan etkinlik güvenlik endişeleri nedeniyle geçtiğimiz Kasım ayından Mart ayına ertelenmişti. Brüksel’de sabah saatlerinde gerçekleşen terör saldırılarından dolayı PRS’nin iptal edilmek zorunda kalındığını açıklayan etkinlik organizatörleri, ziyaretçilerin, katılımcıların, organizasyon personelinin ve tedarikçilerin can güvenliklerinin öncelikleri olduğunu ifade ettiler.

plastik-geri-donusum-gidahatti

Saldırılar kınandı

Saldırıları canice olarak tanımlayan Avrupa Birliği'nin emniyet teşkilatı Europol’ün direktörü Rob Wainwright, bir kez daha Avrupa’nın karşı karşıya olduğu terör tehdidinin hatırlandığı söyledi. AB içinde ve dışında güvenlik ortakları ile birlikte çalıştıklarını belirten Wainwright, Europol’ün terörizmin her hali ile mücadele etmek için kararlı olduğunu ifade etti.

Wainwright bu amaçla, terör organizasyonlarının faaliyetlerini ve online erişimlerini durdurmak adına kendi kaynaklarını güçlendireceklerini açıkladı.

Birçoğunun merkezi Brüksel’de olan gıda endüstrisi ticaret grupları da saldırılara tepki gösterdi.

PRS Avrupa etkinliği, plastik endüstrisi için hizmet sağlayıcı olarak faaliyet gösteren AB mevzuatında uzmanlaşmış Polymer Comply Europe (PCE) tarafından düzenlenmektedir.

Polymer Comply Europe, Avrupa Plastik Geri Dönüşüm ve Geri Kazanım Organizasyonları (EPRO) tarafından desteklenmektedir.

Diğer endüstri destekçilerinin arasında Avrupa Plastik Dönüştürücüleri, Petcore Europe, Recovinyl, PlasticsEurope, Federplast, FEBEM-FEGE ve Vinyl Plus’da yer almaktadır.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.