Gıda Hattı

Piyasaların gözü FED faiz kararında! FED toplantısı ne zaman, saat kaçta?

13 Haziran 2022, 12:07
Paylaş
Piyasaların gözü FED faiz kararında! FED toplantısı ne zaman, saat kaçta?
Piyasaların gözü FED faiz kararında! FED toplantısı ne zaman, saat kaçta? Piyasaların gözü FED faiz kararına çevrildi. Cuma günü açıklanan ABD enflasyon verisinin ardından gerçekleştirilecek olan FED toplantısında faiz arttırıma kesin gözüyle bakılıyor.

Piyasaların gözü FED faiz kararında! FED toplantısı ne zaman, saat kaçta? ABD enflasyon verisinin beklentinin üzerinde gelmesi ile FED'in 50 Baz puanlık bir artışa gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Peki FED toplantısı ne zaman faiz kararı saat kaçta açıklanacak?

FED toplantısı ne zaman faiz kararı ne zaman açıklanacak sorusu merak edilmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Cuma günü açıklanan enflasyon verisinin beklentinin üzerinde gelmesi FED'in gerçekleştireceği Haziran ayı toplantısında 50 baz puanlık bir artış yapması beklentilerini arttırdı. Para politikalarını sıkılaştırmaya yönelik adımların devam etmesi bekleniyor. Peki FED toplantısı ne zaman faiz kararı hangi gün saat kaçta açıklanacak?

dolar

FED TOPLANTISI NE ZAMAN FAİZ KARARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Haziran ayı FED toplantısı 14-15 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 15 Haziran TSİ ile 21:00'de FED faiz kararının açıklanması bekleniyor

FED FAİZ KARARI NE OLACAK UZMANLAR NE DİYOR?

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sefer Şener altın fiyatlarına yönelik yaptığı açıklamada FED'in Haziran ayı toplantısında gelen ABD enflasyon verisi göz önünde bulundurulduğunda 50 baz puanlık bir artışın neredeyse kesinleşmiş olduğuna işaret etti.

Piyasaların beklentisi de tam olarak bu yönde! Haziran ayı FED toplantısında 50 baz puanlık bir artışın gerçekleşmesi bekleniyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.