Gıda Hattı

Pirinç tutkunu Uzakdoğuluları bulgurla tanıştırdı!

10 Haziran 2016, 18:07
Paylaş
Pirinç tutkunu Uzakdoğuluları bulgurla tanıştırdı!

Uzakdoğu ülkelerine yönelik tanıtımlarını yoğunlaştıran Duru Bulgur, Tayland’da düzenlenen “THAIFEX World of Food Asia” Gıda Fuarı'na bulgur çeşitleriyle çıkarma yaptı. Pirinç tutkunu Taylandlıları ilk kez lezzetli Türk bulguru ile tanıştıran Duru Bulgur, fuar katılımcılarından tam not aldı.

Türk bulgurunu dünyaya tanıtmayı kendisine görev edinen Duru Bulgur, Uzakdoğu’da da bulguru sevdirmeye kararlı. Duru Bulgur, bu amaçla 25-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında Bangkok’ta düzenlenen “THAIFEX World of Food Asia” Gıda Fuarı'na katıldı.

duru-bulgur-tayland-tanitim-gidahatti

Gıda üretim süreçlerinin tüm aşamalarında yer alan firmaların katıldığı fuar, yiyecek-içecek sektöründeki küresel oyuncuların da bir araya geldiği dev organizasyonlar arasında yer alıyor. Daha çok pirinç tüketen Taylandlıları ilk defa bulgurla tanıştıran Duru Bulgur, fuarda başarılı bir tanıtım gerçekleştirdi.

Yoğun katılımın olduğu fuarda Taylandlıların Türk bulgurunu çok sevdiğini belirten Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, Başta Çin, Japonya, Filipinler, Singapur ve Tayland olmak üzere birçok Uzakdoğu Asya ülkesinde bulgur üzerine yoğun tanıtım çalışmaları yaptıklarını ve büyük ilgi gördüklerini kaydetti.

duru-bulgur-tayland-fuar-gidahatti

Pirinç üretimi ve tüketiminin yoğun olduğu ülkede buğday ve buğday ürünlerinin hiç bilinmediğini vurgulayan İhsan Duru, “Pirinçten daha sağlıklı olan bulguru fuar ziyaretçilerine anlattık. Ayrıca bulgurlu yemekler yaparak bulgurun lezzetini tatmalarını sağladık. Çok yoğun ilgi gösterdiler. Ayrıca ilk kez tattıkları bulgurlu yemeklerin lezzetini çok beğendiler. ”dedi.

duru-sehriyeli-bulgur-gidahatti

Hedef pirinç tutkunu Asyalılara bulgur yedirmek!

İhsan Duru, şunları kaydetti:

“Duru Bulgur olarak başta Çin, Japonya, Filipinler, Singapur ve Tayland olmak üzere birçok Uzakdoğu Asya ülkesinde bulgur üzerine yoğun bir tanıtım çalışması yapıyoruz. Tanıtıma ciddi bütçeler ayırıyoruz. Bulguru o ülkeye gönderip sahipsiz bırakmıyoruz, kabul görmesi için onların yemeklerine uyguluyor, kendi dillerinde yemek tarifleri kitapları dağıtıyoruz. Duru Bulgur olarak hem iç pazarda hem de ihracat anlamında sektörün lideriyiz. Hedefimiz bütün Asya’yı boydan boya bulgurla donatmak.”

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.