AramaArama
Gıda Hattı

Pirinç suyunun faydaları nelerdir? Pirinç suyu neye iyi gelir?

30 Mayıs 2021, 14:48
Paylaş
Pirinç suyunun faydaları nelerdir? Pirinç suyu neye iyi gelir?

Pirinç suyunun faydaları nelerdir? Pirinç suyu neye iyi gelir? Cilt tonunu düzenleyen ve cildi onaran basit ve doğal bir yöntemimiz var! Pirinç suyu ile birçok cilt sorununu çözebilir ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Pirinç suyu nasıl çıkarılır, cilde faydaları nelerdir, cilde nasıl uygulanır tüm detaylarıyla anlattık.

Pirinç Suyu Nasıl Çıkarılır?

Pirinç suyu yapmanın birçok farklı yolu var. 3 tanesi şöyle:

  • Yarım fincan pişmemiş pirini iyice durulayın. Pirinci 2-3 bardak su ile bir kaseye koyun. 30 dakika bekletin.
  • Pirinç suyunu temiz bir kaseye süzün.
  • Dilerseniz ilk yönteme bir de fermente işlemini ekleyerek pirinç suyunuzu mayalandırabilirsiniz. Süzmeden önce pirinç suyunu 2 güne kadar oda sıcaklığında bekletin ve mayalanmasına izin verin. Pirinç suyunu kullanmadan önce temiz bir kaseye süzün.
  • Yarım fincan pirinci genellikle yemek pişirmek için kullanılan suyun iki katı su ile kaplayın. Pirinci kaynar suda pişirin ve kullanmadan önce pirinç suyunu temiz bir kaseye süzün.

Pirinç Suyunun Cilde Faydaları 

Pirinç suyun cildinizi yatıştırıp cilt tonunu eşitlediği, hatta karma ciltlerin yaşadığı kuruluk ve yağlanma sorunlarını iyileştirebilir.

Pirinç suyu, cildinizi korumaya ve onarmaya yardımcı olduğu bilinen maddeler içerir.

Birçok kaynak, cildi aydınlatmak veya koyu lekeleri azaltmak için pirinç suyu kullanmanızı önerir. Aslında sabunlar, tonerler ve kremler dahil pek çok ticari ürün pirinç suyu içerir.

Bazı insanlar pirinç suyunun cilt aydınlattığını iddia ediyor. İçerisindeki bazı kimyasalların pigmenti hafiflettiği bilinse de ne kadar etkili olduğuna dair hiçbir kanıt yoktur.

Pirinç Suyu Cilde Nasıl Uygulanır? 

Pirinç suyu hazırlamanın birkaç farklı yolu vardır. Bunların hepsi, pirincin üzerinde çalışmadan önce iyice durulanmasını gerektirir. Ayrıca çoğu araştırmacı, kullandığınız pirincin türünün önemli olmadığını söylüyor.

Pirinci iyice durulayın ve süzün. Pirinçten yaklaşık dört kat daha fazla su kullanın. Pirinci ve suyu karıştırın ve kaynatın. Ateşten çıkarın.

Bir kaşık alın ve yararlı kimyasalları serbest bırakmak için pirinci bastırın, pirinci bir elek ile süzün ve suyu bir haftaya kadar hava geçirmez bir kapta soğutun. Kullanmadan önce sade suyla seyreltin.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.