Gıda Hattı

Pınar Süt 43 yaşında…

4 Kasım 2016, 14:01
Paylaş
Pınar Süt 43 yaşında…

Yaşar Holding şirketlerinden Pınar Süt’ün 43., Çamlı Yem Besicilik’in 33. Kuruluş Yıldönümü, çalışanların katılımıyla kutlandı. Kutlamada, Pınar Süt ve Çamlı Yem Besicilik’te 5 ila 25 kıdem yılını tamamlayan yönetici ve çalışanlara da başarı ve onur sertifikaları verildi.

Türkiye’nin lider süt ve süt ürünleri markası Pınar Süt’ün 43., kurulduğu yıldan bu yana tarım sektörüne yön veren Çamlı Yem Besicilik‘in ise 33. kuruluş yıldönümü, 2 Kasım’da Pınar Süt Pınarbaşı kampüsünde Yaşar Topluluğu yöneticileri ve çalışanlarının katılımıyla coşku içinde kutlandı. Törene, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Erol, Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, Yaşar Holding Gıda İcra Başkan Yardımcısı Levent Dağhan, Yaşar Topluluğu Tarım, Hayvancılık ve Balıkçılık Başkan Yardımcısı Hasan Girenes, Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu, Pınar Et Genel Müdürü Tunç Tuncer, Pınar Süt ve Çamlı Yem yöneticileri ve çalışanları katıldı.

pinar-sut-yildonumu-selim-yasar-gidahattiÇalışanlar onurlandırıldı

Pınar Süt ve Çamlı Yem Besicilik’te 5 ila 25 kıdem yılını tamamlayan yönetici ve çalışanların da onurlandırıldığı törende; 5 yılını dolduran 122, 10 yılını dolduran 26, 15 yılını dolduran 11, 20 yılını dolduran 17 ve 25 yılını dolduran 7 olmak üzere toplam 183 çalışana başarı ve onurlandırma sertifikaları verildi

“Markalarımızın bayrağını dalgalandırmaya devam edeceğiz”

Törende konuşan Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, “1945 yılından bu yana birçok başarıya imza attık. Türkiye’nin ilk modern süt sanayinin kurucusuyuz. Türkiye ile birlikte biz de büyüdük, markalar yarattık. Bu vizyon ve misyonla nice yılları birlikte kutlayacağız. Pınar Süt olarak yurt içinde 3 fabrikamız ve yurt dışındaki faaliyetlerimizle birlikte markamızın bayrağını dalgalandırmaya devam edeceğiz.” dedi.

pinar-sut-idil-yigitbasi-gidahatti“Süt üreticiliğini destekliyoruz”

Pınar Süt’ün gıda güvenliğine, kaliteye, hayvan sağlığı ve beslenmesindeki uzmanlığa, inovasyon ve yenilikçiliğe verdiği önem ile 43 yıldır sektörün lideri olduğunu belirten Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı da, şunları söyledi:

“Sütünü aldığımız üreticiden, çocuklarımızın okul çantasına girene kadar tüm değer zincirimizde mükemmeliyet için çalışıyoruz. Üreticimiz, tedarikçimiz, bayilerimiz ile ülkemizde 500.000 kişilik bir ekosisteme sahibiz. Odağımızda gıda güvenliği ve sağlık bulunuyor.

Türkiye’de farklılaşmış peynirlerde ve sütte pazar lideriyiz. Çalışanlarımızla, üreticilerimizle, bayilerimizle, tüketicilerimizle, tedarikçilerimizle büyük bir aileyiz ve birçok yeniliği ve ilki hep beraber gerçekleştiriyoruz. 43 yıldır Ege Bölgesi’nde Ödemiş’ten Tire’ye ve Milas’a, Akdeniz Bölgesi’nde Burdur’dan, İç Anadolu’da Eskişehir ve çevresine ve son olarak da Şanlıurfa yatırımımız ile Güneydoğu Anadolu’da süt üreticiliğini destekliyoruz. Tarımsal sanayinin öncüsü olarak sektörümüzü daha da geliştirmek ve ülkemizde daha fazla insana iş imkânı sağlamak için adanmış olarak çalışıyoruz. Pınar Süt olarak nice sağlıklı nesilleri büyütmenin gururunu yaşıyoruz.”

pinar-korosu-gidahatti“Odak noktamız sürdürülebilirlik”

Başarıya ulaşmada sürdürülebilirliğin önemini vurgulayan Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş ise “Bu yıl odak noktamız sürdürülebilirlik. Sürdürülebilirlik, bir yaşam biçimi haline geldiğinde dünya için, ülke için, kurum için, aile için, çocuklarımız için ve geleceğimiz için bırakabileceğimiz en önemli değerlerden birisi haline gelecek. Yaşar Topluluğu olarak sürdürülebilir iş modelleri ile ülkemizin insanına ve gelişimine fayda sağladık, sağlamaya da devam edeceğiz. Hep birlikte hedefe doğru ilerlerken bizlerle birlikte olan ve sadakatle, liyakatle çalışan arkadaşlarımızı candan kutluyorum” dedi.

Kuruluş yıldönümü töreni, Pınar Korosu’nun çalışanlara verdiği müzik ziyafeti ile sona erdi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.