AramaArama
Gıda Hattı

Pınar ambalajlı su için yeni yatırım yaptı

3 Mart 2016, 11:17
Paylaş
Pınar ambalajlı su için yeni yatırım yaptı

Türkiye'de ambalajlı suyu ilk kez 1984 yılında tüketiciler ile buluşturarak sektöre öncülük eden Pınar Su, ambalajlı su için yeni yatırım yaptı. Pınar Su, Bursa’nın İnegöl ilçesindeki Uludağ kaynağında damacana su üretimi için start verdi. Madran, Gökçeağaç ve Akçaağaç kaynaklarının ardından 4. kaynağını üretime alan Pınar Su, yeni kaynağı Uludağ için toplamda 70 milyon TL yatırım gerçekleştirecek. Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu, içecek sektöründe büyümeyi hedeflediklerini söyledi.

pinar-su-uludag-gidahattiPınar Su, Uludağ’daki yeni kaynak yatırımının ilk fazını tamamladı. Uludağ kaynağının tamamının devreye alınmasıyla toplam yatırım tutarı 70 milyon TL’ye ulaşacak.

1984 yılında Türkiye'de ilk kez ambalajlı suyu tüketiciler ile buluşturarak sektöre öncülük eden Pınar Su, sağlıklı nesiller için sağlıklı suyu dünyadaki en son teknolojilerle şişeleyerek tüketicilerine sunmaya devam ediyor. Madran, Gökçeağaç ve Akçaağaç kaynaklarının ardından 4. kaynağını Bursa’nın İnegöl ilçesinde Uludağ kaynağında üretime alan Pınar Su, damacana su üretimine başladı. Pınar Su, yeni kaynağı Uludağ için toplamda 70 milyon TL yatırım gerçekleştirecek.

pinar-su-genel-muduru-huseyin-karamehmetoglu-gidahattiPınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu

Uludağ’da kurulan yeni hattın Türkiye’deki en hızlı hatlardan biri olduğunu belirten Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu, “Yeni tesisimiz saatte 3.000 damacana doldurma kapasitesine sahip. Tesisimizde yükleme ve paletleme sistemlerinde teknolojinin tüm olanaklarından faydalanarak verimliliğe odaklandık. Tesisimizde yatırım tamamlandığında 100 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

pinar-su-uludag-marka-gidahattiTesisi Temmuz ayı itibariyle tamamen devreye alacaklarını belirten Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu, şunları söyledi:

İçecek sektörü büyümesi

“ Yatırımımızın ikinci fazını oluşturan Pet hatlarının kurulacağı binamızın inşaatı devam ediyor. PET hatlarımız da son teknolojik gelişmelere göre dizayn edilmiş yeni nesil hızlı makinalardan oluşacak. Bu amaçla yine kendi alanında dünyadaki en hızlı hatlardan birisini seçtik ve saatte 81.000 şişe üretim yapacak olan makinanın tedarikini sağladık. Uludağ tesisi projemiz için toplam yatırım tutarı 70 milyon TL tutarındadır. 2017 yılında yeni tesisimizde, farklı kategorilerde yeni ürünlerin de üretimini yapmayı planlıyoruz. Pınar Su olarak hızla büyüyen içecek sektöründe verimlilik, hız ve hizmet kalitesine odaklanarak büyümeyi hedefliyoruz.”

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.