Gıda Hattı

Philippe Berthelot kimdir? Philippe Berthelot hayatı

9 Ekim 2021, 14:59
Paylaş
Philippe Berthelot kimdir? Philippe Berthelot hayatı
Philippe Berthelot kimdir? Yaşadığı dönemde ülkesinde genel görüşten farklı bir bakış açısına sahip olan Philippe Berthelot hayatı ve Philippe Berthelot biyografisi merak ediliyor. gidahatti.com olarak sizler için ünlü diplomatın doğum gününde bilinmeyenlerini anlattık.

Philippe Berthelot kimdir? Fransız diplomat Philippe Berthelot hayatı ve ülkesi ile dünyaya tanıttığı ilkeleri hakkında her şeyi sizlere sunuyoruz.

Philippe Berthelot biyografi

doğum;  9 Ekim 1866 - Paris

ölüm; 22 Kasım 1934

mesleği; Marcellin Berthelot ve Sophie Berthelot'un oğlu olan önemli bir Fransız diplomattı . O bir cumhuriyetçiydi. ( o zamanki monarşistlerin ve aşırı sağ birliklerin aksine).

Philippe Berthelot kimdir?
Philippe Berthelot

Philippe Berthelot hayatı

1889'da Fransız diplomatik hizmetine girdi ve 1904'te dışişleri ofisine katıldı . Paris'te Edvard Beneš ve Washington'da Tomáš Garrigue Masaryk ile birlikte Çekoslovak Ulusal Konseyi'nin Eylül-Ekim 1918 arasında bir dönüşümünü yönetti. 1920'de , büyükelçi rütbesiyle Dışişleri Bakanlığı sekreteri oldu.

Aşırı sağcı grupların şiddetli bir kampanyasından sonra , kardeşi tarafından kontrol edilen Banque Industrielle de Chine ve Paul Doumer ile bağlantılı Banque d'Indochine'ye karşı çıkan skandala karışması nedeniyle 1922'den 1925'e kadar kenara çekilmek zorunda kaldı. , kim aşırı sağ tarafından desteklendi. Soruşturmanın ardından, o ve kardeşi aklandı.

Paul Claudel ve Saint-John Perse ile arkadaştı ve diplomatik kariyerlerine yardımcı oldu .

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.