Gıda Hattı

Perakende sektörünün dev buluşmasına geri sayım!

27 Mart 2016, 12:34
Paylaş
Perakende sektörünün dev buluşmasına geri sayım!

Perakende sektörünün on binlerce paydaşını sektörün devleriyle bir araya getiren Uluslararası Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı ve Fuarı’nın (YZB) 8’incisi, 13-14 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacak. Ana sponsorluğunu Coca-Cola İçecek, Eczacıbaşı, Sütaş, Unilever ve Ülker’in üstlendiği YZB 2016’nın ana gündem konusu, ‘perakendede verimlilik’ ve ‘yarını iyi kullan’ fikirlerinden hareketle “Verimlilik” olacak.

yzb-kongre-gidahattiOrganize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketler, 13-14 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi'nde 8'inci kez bir araya gelecek. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen; “Verimlilik” temasının her yönüyle ele alınacağı YZB 2016, üretimden tedarikçiye kadar sektörün tüm oyuncularını bir araya getirecek.

Organize gıda perakendesinin en büyük fuar ve konferans organizasyonu olan YZB 2016, Globus Fuar ve Kongre Yönetimi tarafından iki günlük bir programla gerçekleştirilecek. Organizasyon önceki yıllarda olduğu gibi fuar ve konferans olmak üzere iki ayrı bölüm olarak kapılarını aralayacak. Ana sponsorluğunu Coca-Cola İçecek, Eczacıbaşı, Sütaş, Unilever ve Ülker’in yaptığı etkinlikte şirketler, yeni ürün ve hizmetlerini interaktif stantlarla tanıtırken, sektör duayenleri deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Verimliliğin, rekabet gücü için öneminden hareketle pazarlama, operasyon, iş gücü, finans ve İK yönetiminde verimliliğin ana gündem konusunu oluşturacağı YZB 2016’da, Unilever Türkiye Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel, Vodafone Türkiye Ticari Operasyonlardan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı M. Sinan Kızıldağ ve Obase Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Alpay konuşmacı olarak yer alacak.

Yerel Zincirler Buluşuyor

mustafa-altunbilek-gidahattiPerakendenin en önemli buluşma noktası olan organizasyonda her yıl olduğu gibi bu yıl da sektörün lider firmalarının, yeni ürün ve hizmetlerini interaktif stantlarda ziyaretçilerle buluşturacağını dile getiren TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, şunları söyledi:

“Türkiye'nin yanı sıra yüzlerce ülkede operasyonlarını sürdüren yerli ve yabancı markaların sponsor olduğu, katılımcıları arasında perakende sektörüne yön veren markaların bulunduğu, sektörün geleceğini şekillendiren sektör duayenlerinin ise konuşmacı olarak yer alacağı YZB 2016, yine farklı ve sektörümüz açısından 'Verimli' bir organizasyon olacak. İş süreçlerinde başarıyı verimlilikle perçinlemek isteyen tüm üyelerimizi, sektördeki tüm paydaşlarımızı, ‘Verimlilik’ çalışmalarıyla neler yapabileceğimizi, deneyimlerden neler kazanabileceğimizi görmek adına buluşmamıza bekliyoruz."

Etkinliğin katılımcıları arasında yer alacak olan perakende sektörünün önde gelen bazı şirketlerin temsilcileri ise konferans ve fuara ilişkin şu mesajları verdiler:

Gıda Perakende Sektörü

Yüksel Danacı (Bağdat Baharat Genel Müdürü): YZB, iş yoğunluğu nedeniyle bir araya gelemeyen, gıda perakende sektöründe çok önemli yeri bulunan yerel perakendecileri, üreticileri ve tedarikçileri ortak bir çatı altında toplayarak iş geliştirme adına önemli adımlar atılmasını sağlamaktadır. YZB’yi firmamızın bugüne gelmesinde desteğini her zaman hissettiğimiz yerel perakendeci dostlarımızla bir arada olmak, onları dinlemek, sektörümüzle ve şirketimizle ilgili görüşlerini ve önerilerini almak, yeni ürünlerimizi onlara anlatarak karşılıklı ticari ilişkilerimizi güçlendirmek ve sürdürülebilir hale getirmek açısından çok önemli buluyoruz.

Evrim Öztürk (ETİ Modern Kanal Satış Geliştirme Müdürü): Son yıllarda sektör genelinde düşen büyüme hızı, artan rekabet ve maliyetlerle birlikte verimliliğin öneminin arttığı bir dönemi yaşıyoruz. Ülke genelinde yzb-logo-gidahattihızlı ekonomik büyümenin yaşandığı önceki dönemde yerel zincirler bu büyümenin lokomotifliğini yapmıştı. Yerel zincirlerin bundan sonra da rekabette güçlü oldukları alanları kaybetmeden operasyonlarını daha verimli hale getirmesi gerektiğini düşünüyoruz. YZB 2016’yı bu doğrultuda oluşturduğumuz stratejilerimizi perakendeci iş ortaklarımızla paylaşmak ve fikir alışverişi yapmak için önemli bir platform olarak görüyoruz.

Aysu Dalan Benlioğlu (Dalan Kimya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı): Ürünlerimizi geliştirip her geçen yıl portföyümüze yeni ürünler eklerken, yerel zincir marketlerin kolay iletişim ve kısa süreli sonuç alma avantajları sayesinde ulaşılabilirliğimiz de artıyor. Yerel zincir marketler, gelişim ve nokta sayılarının istikrarlı artışı sayesinde bizim gibi üreticilere de dinamik bir pazar yarattı. Bu kapsamda YZB 2016’nın, perakendecilerle bir araya gelip fikir alışverişi yapmak açısından önemli olduğunu düşünüyoruz.

Sait Uluçay (Danet Genel Müdürü): Yerel Zincirler Buluşuyor Fuarı, yerel zincir marketlerin yönetici ve satın alma müdürleriyle tanışma, görüşme ve ürünlerimizi tanıtma anlamında bizim için verimli bir zemin. Bir yandan sektörümüzdeki diğer firmalarla fikir alışverişinde bulunma fırsatı sunarken, diğer yandan uzman konukların sunumları da yeni fikirlerin doğmasına vesile oluyor. Gıda sektörü; insanoğlu var oldukça yaşamaya devam edecek. Biz de önümüzdeki dönemde perakende ağımızı genişletmeye ve yerel zincir marketlerin taleplerine uygun ürünler üretmeye devam edeceğiz.

Özen Altıparmak (Altıparmak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı): Tüketicinin doğal, kaliteli ve sağlıklı ürünlere yönlendirilmesi açısından yerel zincirlerini önemli buluyor; tüketicisinin ihtiyaç ve beklentilerine doğru yanıt veren yerel zincirlerin de sektöre katkısının büyük olduğunu düşünüyoruz. Kaliteli ürünler üreten markalarla yapılan işbirliklerinin tüketicilerde karşılık bulduğunu görmek bizim açımızdan sevindirici. Sektörün bundan sonraki gelişiminin yolu, tüketicisine yatırım yapan markalarla ortak projeler geliştirmekten geçiyor. Bu kapsamda etkinliğin perakende sektörünün tüm tarafları için olumlu geçeceğini düşünüyorum.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.