AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

PepsiCo UEFA ile ortaklığını uzattı, Şölen atletizmde kupa kaldırdı!

PepsiCo UEFA ile ortaklığını uzattı, Şölen atletizmde kupa kaldırdı!
7 Şubat 2018, 20:04

PepsiCo, 2015 yılından itibaren ana sponsorluğunu üstlendiği UEFA Şampiyonlar Ligi ortaklığını 3 yıl daha uzattı. Türkiye’nin önde gelen gıda şirketlerinden Şölen’in atletizm takımı Şölenspor ise Portekiz’de düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonası’nda üçüncülük kupasının sahibi oldu.

UEFA Şampiyonlar Ligi ortaklığını üç yıl daha uzatan PepsiCo, 2021 UEFA Şampiyonlar Ligi Finaline kadar şampiyonayı destekleyecek.

pepsi-uefa-messi-gidahattiMessi’li kampanya

2015 yılında şampiyonanın ana sponsorluğunu üstlendiği tarihten itibaren taraftarları, sporculara ve sevdikleri futbola daha da yakınlaştırmak için UEFA’yla ortak çalışmalar gerçekleştiren PepsiCo, Barcelona’nın ünlü futbolcusu Leo Messi’nin rol aldığı Lay’s “United” kampanyasından, dünya genelindeki genç futbolcuların en iyi performanslarını sergileyebilmeleri için itici güç olan Gatorade 5v5 Turnuvası’na kadar, dünya çapında 100’ün üzerinde pazarda etkili çalışmalar yaptı.

Yenilenen ortaklık kapsamında PepsiCo ve UEFA, Pepsi’nin sunduğu UEFA Şampiyonlar Ligi Final Açılış Seremonisi’ne desteklerini artan şekilde sürdüreceklerini duyurdu. 2016’daki başlangıçtan bu yana Pepsi, dünyanın en çok izlenen ve her yıl düzenlenen spor etkinliğine efsanevi canlı müzik performansları getirirken her finalde benzeri görülmemiş eğlenceleri taraftara sunmuştu.

ramon-laguarta-pepsico-gidahatti
PepsiCo Global Başkanı Ramon Laguarta

“PepsiCo’nun futbolla efsanevi tarihi”

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan PepsiCo Global Başkanı Ramon Laguarta, şunları söyledi:

“PepsiCo’nun futbol oyunuyla muhteşem ve efsanevi bir tarihi var ve işte bu sebeple UEFA Şampiyonlar Ligi ile ortaklığımızı yenilemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Geçtiğimiz üç yıl süresince bu ortaklık, güçlü ve heyecan verici bir platform oldu ve bu kapsamda biz de dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca taraftara futbolun en iyisini sunma noktasındaki kararlılığımızı sürdürüyoruz.”

“PepsiCo mükemmel bir ortak”

UEFA Etkinlik SA Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein da, “2015 yılında UEFA Şampiyonlar Ligi ortaklığı ailesine katıldığı tarihten bu yana, PepsiCo ve markaları şampiyonayı global ölçekte tanıttı. Bu güçlü ilişkiyi 2018-21 döneminde sürdürecek olmaktan memnunuz. 100’ün üzerinde pazarda, yenilikçi dijital aktivasyonlarıyla, ürünlerin üzerinde yer alan promosyonlarıyla PepsiCo, UEFA için mükemmel bir ortak. Bu bağlamda, UEFA Şampiyonlar Ligi hakkındaki ilgi ve bilinirliğin arttırılması çalışmalarımız devam edecek. Pepsi’nin sunduğu UEFA Şampiyonlar Ligi Finali Açılış Seremonisi, yeni bir izleyici kitlesini şampiyonaya taşıdı. Kiev’de bir başka heyecan verici şov gerçekleştirilmesini de heyecanla bekliyoruz” dedi.

Pepsi, önümüzdeki günlerde başlayacak olan 2018 2. Tur maçları kapsamında gerçekleştirilecek aktivitelerle ortaklık içinde yer alacak.

solen-atletizm-takimi-gidahattiŞölenspor Portekiz’den üçüncülük kupasıyla döndü

PepsiCo futbola desteğini üç yıl daha sürdürme kararı alırken, Türkiye’nin önde gelen gıda şirketlerinden Şölen’in atletizm takımı Şölenspor Kros Genç Kız Takımı, Portekiz’de düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonası’nda üçüncülük kupasının sahibi oldu. Şölenspor böylece yıl boyunca ay yıldızı da armasında taşımaya hak kazandı.

Kendi kategorisinde Türkiye’den katılan iki takımdan biri olan Şölenspor’un genç sporculardan İnci Kalkan da ferdi sıralamada Avrupa üçüncüsü olarak Türkiye’yi gururlandırdı.

Büyük erkekler, büyük kadınlar, genç erkekler ve genç kadınlar olmak üzere 4 kategoride gerçekleştirilen organizasyona Şölenspor Atletizm Takımı, genç kadınlar kategorisinde yarıştı. Etkinlikte dört kategoride 62 takım mücadele etti.

solen-urun-gidahattiAtletizmde yetenekli sporcuların desteklenmesi amacıyla 2004 yılında kurulan Şölen Çikolata Spor Kulübü Derneği altında mücadele eden Şölenspor Kros Genç Kız Takımı, son 3 yıl içinde, her yıl kulüplerarası Türkiye Şampiyonasında ilk 3’te yer aldı. Takımdaki sporculardan bazıları, 2017 yılı içinde yapılan yarışmalarda Avrupa Şampiyonası ve olimpiyatlara katılım barajını aşarak 2020 yılında Tokyo’da düzenlenecek Olimpiyatlarda milli takım aday sporcuları arasında yer aldı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.