Gıda Hattı

PepsiCo Türkiye’den İzmit’e 5 bin fidan

11 Aralık 2015, 10:17
Paylaş
PepsiCo Türkiye’den İzmit’e 5 bin fidan

Dünyanın en büyük yiyecek içecek şirketlerinden PepsiCo, 50. yılını “Fayda Gözeten Performans” vizyonu çerçevesinde belirlenen sosyal sorumluluk projeleri ile kutluyor. Tüm dünyada yürütülen “50. Yıl dönümünde 50 armağan” temalı sosyal sorumluluk projelerinin Türkiye ayağında, ilk olarak ÇEKÜL Vakfı ile birlikte İzmit’in Şekerpınar beldesinde 5 bin fidan dikildi.

PepsiCo-fidan-www.gidahatti.comFaaliyet gösterdiği yerlerde yaşayan toplumlara destek olmayı stratejisinin temellerinden biri haline getiren PepsiCo, 50. yılında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülkede “50. yıl dönümünde 50 armağan” temasıyla sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor.

Şirketin sosyal sorumluluk projeleri ile ilgilenen organizasyonu olan PepsiCo Vakfı’nın dünya genelinde yürüttüğü projelerin Türkiye ayağında, ÇEKÜL Vakfı ile birlikte İzmit’in Şekerpınar beldesinde fidan dikim şenliği gerçekleştirildi. PepsiCo Kurumsal İletişim Müdürü Didem Şinik ve ÇEKÜL Vakfı Genel Müdürü Yeşim Dizdaroğlu’nun bulunduğu dikim şenliğine PepsiCo Türkiye'nin İstanbul ofislerinden ve İzmit-Suadiye fabrikasından yaklaşık 160 çalışan katıldı.

PepsiCo-fidan-www.gidahatti.comŞekerpınar beldesinde belirlenen alanda toplam 5 bin fidanın doğaya kazandırıldığı dikim şenliği ile bölgede gelecek nesiller için yeni bir ormanın temelleri atıldı.

PepsiCo Türkiye’nin “50. yıl dönümünde 50 armağan” projesi kapsamında ÇEKÜL Vakfı ile ortak gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesinin ikinci adımında ise 50 öğretmene, doğayı koruma ve çevre bilinci eğitimi verilecek. İçeriği ÇEKÜL Vakfı Bilgi Ağacı tarafından hazırlanan ve İstanbul’da gerçekleştirilecek eğitimlerle doğayı koruma bilincine ve sorumluluğuna sahip öğrencilerin yetişmesine katkıda bulunulacak. Düzenlenecek eğitimler ile birlikte 2 bin 500 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

PepsiCo-fidan-www.gidahatti.comİzmit Şekerpınar’daki fidan dikim etkinliğine katılan PepsiCo Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Didem Şinik, “Fayda Gözeten Performans” vizyonumu ile PepsiCo’nun faaliyet gösterdiği bölgelerde topluma destek olmak ve katkı sağlamanın en önemli önceliklerinden birisi olduğunu söyledi. Şinik, “50. yılımızı kutlarken de bu vizyonu hayata geçirecek bir projeye ÇEKÜL Vakfı ile birlikte imza atıyoruz. Burada oluşturduğumuz orman ile gelecek nesillere nefes alabilecekleri bir alan armağan etmemizin yanında vereceğimiz eğitimler ile de Türkiye’de çevre sorunları konusunda bilgili ve sorumluluk sahibi çocuklar yetiştirilmesine katkıda bulunuyoruz.” dedi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.