Gıda Hattı

Pepsi BG'nin Net Geliri '532 Milyon $'

4 Mart 2008, 17:15
Paylaş

Şirketin cirosunu önceki yıla göre yüzde 7 artırdı

Pepsi Bottling Group'un (PBG), 2007 yıllık net geliri 532 milyon dolar oldu.Pepsi Bottling Group'un (PBG) dünya çapındaki cirosunun önceki yıla göre yüzde 7 büyüyerek 2007'de 13,6 milyar dolar olarak gerçekleşti ve PBG'nin büyümesine en büyük katkıyı Rusya pazarı sağladı.

Şirketin yaptığı açıklamada, grubun Amerika pazar hacminin aynı kalırken, Avrupa pazar hacminde yüzde 4 büyüme olduğu, Rusya satışlarındaki yüzde 17 artışın PBG'nin ortalama büyüme hızını yukarıya çektiği ifade edildi.

PBG Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Eric Foss, yaptığı değerlendirmede, 2007'yi hedefledikleri şekilde ve dikkat çekici bir büyüme ile kapattıklarını belirterek, "Emtia giderlerin oluşturduğu baskılara karşın dünya çapında kasa başına düşen net ciroda güçlü artışlar elde ettik ve yüksek faaliyet performansı sayesinde etkili bir verimliliği sağladık. Bir yandan gelecekteki büyüme planlarımıza yatırım yaparken bir yandan da yıllık hedeflerimize ulaştık" dedi.

Foss, 2008 ve sonrası için ABD ve Kanada'da karlı ciro artışı, Avrupa ve özellikle Rusya'da büyüme potansiyelinin artırılması ile Meksika'da sürdürülebilir karlılık hedeflerine odaklandıklarını, "kanıtlanmış" başarılarının, gelişmeye devam etmek için doğru stratejiye sahip bulunduklarının en somut göstergesi olduğunu kaydetti.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.