AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Patlamış mısırda yükselen ilgiye doygun gramaj

Patlamış mısırda yükselen ilgiye doygun gramaj
23 Şubat 2016, 12:30

Popcorn, atıştırmalık ürün kategorisinde ay çekirdeği ile yarışıyor. Türkiye’nin önde gelen kuruyemiş kuruluşlarından Papağan Kuruyemiş’in verilerine göre patlamış mısır tüketimi bir önceki yıla göre %10 artış gösterdi. Bimola markasıyla popcorn sunan Papağan Kuruyemiş, patlamış mısıra olan ilgiye yönelik, hem ambalajlarını yeniledi hem de ürün gramajını yükseltti.

Papağan Kuruyemiş, ürün sunduğu Türkiye’deki ulusal ve yerel 10 organize market ile bayi kanalındaki tüketim verilerini değerlendirdi. Buna göre popcorn tüketiminde 2015 yılında, bir önceki yıla yani 2014 yılına göre %10’luk tüketim artışı söz konusu. Yılbaşı döneminde yani Aralık ayında ise tüketim bir önceki aya göre %20’lik artış kaydetti.

Kani-Emekci-gidahatti“Alternatif atıştırmalık olarak öne çıkan patlamış mısıra soğuk havalarda ilgi artıyor” diyen Papağan Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Kani Emekçi, patlamış mısırın eskiden sadece sinema ziyareti ile özdeşleştiğini ancak gelişen zamanla Türk tüketicisinin atıştırmalık alışkanlığında yerini sağlamlaştırmaya başladığını kaydetti.

Emekçi, “Kışın evde ve kapalı mekanlarda daha çok zaman geçirildiği için Eylül’den başlayarak Nisan ayına kadar olan dönemde paketlenmiş hazır patlamış mısıra olan talep yükseliyor. Havalar ısındıkça ve dışarıda geçirilen zaman arttıkça ay çekirdeği tercih ediliyor. “ diye konuştu.

Geçen yıla göre %10, yılbaşında %20

2010 yılından bu yana Bimola markasıyla paketli hazır patlamış mısır sunan Papağan Kuruyemiş, popcorn ilgisine ürün gramajlarını arttırarak ve ambalajlarını yenileyerek cevap verdi. 45 gramlık paket içeriğini 74 grama çıkaran Papağan Kuruyemiş, böylece daha doygun ve daha uzun süreli patlamış mısır keyfi sunuyor.

Bimola-karamelli-sade-cesnili-gidahattiSade, çeşnili, karamelli

Papağan Bimola Popcorn, sade patlamış mısırın yanı sıra tatlı sevenler için karamelli, baharatlı sevenler için acı çeşnili popcorn seçeneklerini de tüketicilerin beğenisine sunuyor. Dengeli yağ ve tuz oranıyla öne çıkan Papağan Bimola Popcorn, Türkiye’de önde gelen perakende ve satış noktalarında raflarda yerini alıyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.