Gıda Hattı

Patent, Marka Vekilleri Meclisi Kuruldu

7 Ocak 2008, 14:44
Paylaş

Türkiye Telekomünikasyon Meclisi ve Türkiye Patent, Marka Vekilleri Meclisi'nin Kurulmasıyla Birlikte TOBB Meclislerinin Sayısı 54'e Yükseldi.

TOBB tarafından yazılı açıklamaya göre, Türkiye Telekomünikasyon Meclisi ve Türkiye Patent, Marka Vekilleri Meclisi'nin kurulmasıyla birlikte TOBB meclislerinin sayısı 54'e yükseldi. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Parseker Başkanlığı'nda yapılan ilk toplantıda yeni kurulan meclislerin başkan ve başkan yardımcıları da belirlendi. Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi Başkanlığı'na Destek Patent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, Başkan Yardımcılığına Ankara Patent Bürosu Şirket Müdürü Kaan Dericioğlu seçildi. Türkiye Telekomünikasyon Meclisi Başkanı MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dursun, Başkan Yardımcısı da TÜTED Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dikici oldu.

Öte yandan bazı sektör meclislerinde çeşitli nedenlerle boşalan meclis başkanı ve başkan yardımcıları seçimi de yeniden yapıldı. Türkiye Enerji Meclisi Başkanlığına Bosen Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Yılmaz, Başkan Yardımcılığına ise Sanko Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Akyol, Türkiye Deri ve Deri Ürünleri Meclisi Başkanlığına Matraş Deri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Matraş, Başkan Yardımcılığına ise İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Lemi Tolunay seçildi. Türkiye Tarım Meclisi Başkanı Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü Güngör Sarman, Türkiye Sermaye Piyasası Meclisi Başkanı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Hüseyin Erkan, Türkiye Fuarcılık, Organizasyon, Denetim ve Yönetim Danışmanlığı Meclis Başkanı ise Forum Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygün oldu.

Türkiye Medikal Meclisi Başkanlığına ise İncekara A.Ş. Genel Müdürü Özgür İncekara, Başkan Yardımcılıklarına ise Üzümcüler Tıbbi Cihazlar ve Medikal Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Eş Başkanı Murat Üzümcü, KBB Sağlık Malzemeleri Danışmanlık A.Ş. Genel Müdürü Murat Ataman seçildi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.