Gıda Hattı

Pandemi gölgesinde Tarım Fuarı!

11 Ağustos 2020, 11:14
Paylaş
Pandemi gölgesinde Tarım Fuarı!

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen tarım fuarının 13.’sü düzenlenen törenle başladı. Yaşanan pandemi dönemi sebebiyle açılış töreni, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak gerçekleştirildi.

Çorlu Tarım Fuarı’nın açılışında konuşan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 13 yıldır düzenlenen fuarın, tarım ve hayvancılığa endekslenmiş bir fuar olduğunu söyledi.

“Sanayi ile tarımı birbiriyle barışık halde yaşatmak zorundayız”

Sektör temsilcisi fuar katılımcılarının son teknolojileri, tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar için en verimli, en kolay ve güzel şekilde neleri kullanabileceklerini önlerine koyduklarını vurgulayan Yıldırım, Tekirdağ’da sanayi ile tarımı, sanayi ile hayvancılığı ve sanayi ile çevreyi birbiriyle barışık halde yaşatmak mecburiyetinde olduklarının altını çizdi.

Vali Yıldırım, aksi takdirde yüksek teknoloji tarım ürünlerinin "işleyecek toprak bulamayacağını" kaydetti.

“Tarım, Çorlu için hayati önem taşıyor”

Açılışta konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ise “Bölgemizin ve ülkemizin en büyük açık alan fuarlarından biri olan Çorlu Tarımtech Trakya Avrupa Hayvancılık Sanayi ve Gıda Fuarının 13. yılında yine çiftçilerimizle, sektörün önde gelenleriyle ve fuar paydaşlarımızla bir araya geldik. Verimli toprakların üzerinde kurulan Çorlu’muz için tarım hayati bir önem taşıyor. Tarımın, hayvancılığın ve çiftçiliğin gelişmesi için büyük katkılar sunan fuarın Çorlu’muza ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Protokol üyelerinin konuşmalarının ardından açılış kurdelesi kesildi ve fuarda satışa sunulan yeni teknoloji ürünler incelendi.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.