Gıda Hattı

Özlem Türeci ve Uğur Şahin Turkovac Aşısı İle İlgili Açıklamada Bulundu!

22 Ekim 2021, 23:06
Paylaş
Özlem Türeci ve Uğur Şahin Turkovac Aşısı İle İlgili Açıklamada Bulundu!
Özlem Türeci ve Uğur Şahin Turkovac aşısı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Profesör Dr. Uğur Şahin Özlem Türeci ödül sonrası basın toplantısı yaptı.

Yerli aşı olan Turkovac hakkında açıklama yaptı. BioNTech’in kurucusu iki önemli isim İspanya'nın en prestijli ödülüne layık görüldü. BioNTech0 kurucuları olarak bilinen doktorlar ödül sonrası düzenledikleri basın toplantısında Türkovac karşısı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Olağanüstü bir takım çalışmasıyla imkansızında imkansızlığını başardık diyen Şahin 2020 yılında başladığımız çalışmaları kısa sürede bitirmemiz gerekiyor. 24 saat çalıştık herkes düzenli olarak işine konsantre oldu. Dışarıda olup bitenlerden kimsenin haberi olmadı bu bize büyük bir sorumluluk ve aynı zamanda da büyük bir fırsat sağladı dedi. Özlem Türeci covid-19 aşısını bulunmalarından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek bilimin küresel bir krize karşılık verebileceğini gösterdik şeklinde açıklamada bulundu.

Turkovac aşısı ile ilgili önemli açıklama

Özlem Türeci ve Uğur Şahin Turkovac salgının aşılmasında insanlığa yardımcı olacak aşılardan biridir diye açıklamada bulundu. Covid 19’a karşı Türkiye'de geliştirilen yerli aşının onay alan tüm aşılar gibi salgının aşılması için insanlığa katkı sağlayacak önemli bir aşı olduğunu söyledi. Mevcut durumda piyasada olan covid-19 aşılarının virüsü mutasyona uğramış türlerinde de etkili olacağından bahseden doktorlar bununla birlikte karşı karşıya kalınan virüs tedbirleri ve araştırmalarına elden bırakmamak gerekiyor dedi.

Yerli aşı olan Turkovac hakkında açıklama yaptı. BioNTech’in kurucusu iki önemli isim İspanya'nın en prestijli ödülüne layık görüldü.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.