Gıda Hattı

Özlem Sarıkaya kimdir? Özlem Sarıkaya hayatı

17 Mayıs 2022, 21:52
Paylaş
Özlem Sarıkaya kimdir? Özlem Sarıkaya hayatı
Özlem Sarıkaya kimdir? Bir süredir göğüs kanseri ile mücadele eden NTV spikeri Özlem Sarıkaya Yurt, hastalığa yenik düştü. Bu üzücü son dakika gelişmesinin ardından ''Özlem Sarıkaya Yurt kimdir, nereli araştırması sürüyor.

Özlem Sarıkaya kimdir? Özlem Sarıkaya Yurt kaç yaşında, neden vefat etti?'' sorularının yanıtları da merak konusu oldu. Bir müddettir göğüs kanseriyle mücadele eden Yurt, 2013 yılında anne olmuştu. İşte ünlü spiker hakkında araştırılanlar...

Özlem Sarıkaya hayatı

Bir süredir meme kanseri nedeniyle tedavi gören Özlem Sarıkaya Yurt, hastalığa yenik düştü. Ünlü spiker 39 yaşında yaşamını yitirdi. Kariyerine Habertürk'te başlayan genç spiker, 4 yıllık ekran macerasının ardından 2010 yılında NTV'ye transfer olmuştu.

Erken yaşamı

Özlem Sarıkaya, 21 Mart 1983'te İstanbul'da doğdu. Eğitimini İstanbul'da tamamlayan Sarıkaya, İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü birincilikle bitirdi. İlk olarak Habertürk'te ekranlara merhaba diyen ünlü spiker, 4 yıllık macerasının ardından 2010 yılında NTV'ye transfer olmuştu.

Ünlü spikerin sosyal medyadaki son paylaşımı da takipçilerin dikkatini çekti. Yurt, gökkuşağı fotoğrafı paylaşıp altına, "Güzel haberler, güzel insanlar, güzel doğa ana günü" ifadelerini kullanmıştı. Bu paylaşımı sosyal medya takipçilerini oldukça üzdü. Ünlü spiker, tedaviyi başarıyla sonlandırıp sağlıklı günlere dönüş umudunu belirten bir paylaşım yapmıştı. Spikerin kendi doğum gününde yaptığı bu paylaşım sevenlerini hüzne boğdu.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.