Gıda Hattı

Ot yoksa süt yok

21 Ağustos 2007, 21:16
Paylaş
Ot yoksa süt yok

 Sergilendiği her şehirde büyük ilgi gören ve milyonlarca ziyaretçinin akınına uğrayan Cow Parade (İnek Festivali) etkinliği, 1 Ağustos - 31 Ekim arası İstanbul’da yapılıyor. Etkinliğe Ülker 10 adet dev “çevreci inek” maketi ile katılıyor.

 “Ot yoksa süt yok” sloganı ile çevre duyarlılığı yaratmayı amaçlayan çevreci inekler, üç ay boyunca İstanbul’un çeşitli semtlerinde sergilenecek.

Ülker Grup Sözcüsü Metin Yurdagül, sanatla toplumsal sorumluluğu aynı potada eriten Cow Parade etkinliğinin, Ülker’in kurumsal sosyal sorumluluk felsefesi ile birebir uyuştuğunu söyledi. Yurdagül, Cow Parade’e “çevreci inek” konsepti ile katılma sebeplerini “Çevre, artık siyasi otoritelerin sorunu olmaktan çıktı, bireysel sorunumuz haline geldi. Bu konuya daha fazla dikkat çekmek için festival konseptimizi “çevreci inekler” olarak belirledik. Biz bu projede, “insanlığın hızla kendi kendini yok etmeye doğru gittiği” ve “bindiği dalı kestiği” konusunda farkındalık yaratmak istedik” diyerek açıkladı.

Dünyanın en büyük Açıkhava etkinliği olan Cow Parade, Kasım ayı içerisinde açık artırma ile satılacak olan dev inek maketlerinden elde edilecek gelir, kurucuları arasında Ülker Onursal Başkanı Sabri Ülker’in de olduğu TEMA’ya bağışlanarak, yine doğal kaynakların kurtarılmasına yönelik  harcanacak.
 
İnek heykelleri Şişli, Nişantaşı, Harbiye, Beyoğlu, Sultanahmet ile Kanyon, Akmerkez, Profilo, Metrocity ve Cevahir alışveriş merkezlerinde sergilenecek.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.