Gıda Hattı

ÖSYM'den YKS'ye gireceklere dikkat uyarısı geldi! ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün 18-19 Haziran için duyurdu!

13 Haziran 2022, 15:11
Paylaş
ÖSYM'den YKS'ye gireceklere dikkat uyarısı geldi! ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün 18-19 Haziran için duyurdu!
ÖSYM'den YKS'ye gireceklere dikkat uyarısı geldi! ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün 18-19 Haziran için duyurdu! ÖSYM tarafından 18-19 Haziran'da yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

İlave tedbirler alındı, İl ve ilçe nüfus müdürlüklerinin açık tutulacağı belirtildi. Açıklama ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'den geldi. İşte YKS nedeniyle alınan önlemler ve öğrencilere yapılan duyuru...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2022-Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) güven ve huzur içerisinde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla ilgili tüm kurumların kendi sorumluluk alanları içerisinde gereken önlemleri aldığını bildirdi.

Aygün, sosyal medya hesabından, 2022-YKS hazırlıklarına ilişkin paylaşımda bulundu.

18-19 Haziran'da yapılacak sınavın tüm sınav merkezlerinde sorunsuz uygulanması için ilgili kurumlarla gerekli tüm tedbirleri aldıklarını ifade eden Aygün, bu kapsamda koordinatörlerle gerçekleştirdikleri koordinasyon toplantılarını tamamladıklarını belirtti.

Bu toplantılarda sınav uygulamaları ve sınav güvenliği tedbirlerini görüştüklerini, binaların hazır hale getirilmesi, uygulama birliğinin sağlanması ve sınav merkezlerindeki hazırlıkları değerlendirdikleri anlatan Aygün, şunları kaydetti:

"Tüm sınav merkezlerimizde, sınav koordinatörlerimizin koordinasyonunda, illerde rektörlerimiz, ilçelerde kaymakamlarımız başkanlığında Sınav Koordinasyon Kurulu toplantıları yapılmaktadır. Toplantılarda sınavların sorunsuz bir şekilde uygulanması için il ve ilçelerde alınan önlemler ve sınav hazırlıkları görüşülmektedir. 2022-YKS tüm sınav merkezlerimizde eş güdüm içerisinde uygulanacaktır. Sınav evraklarını taşıyan nakil araçlarının Ankara'dan sınav merkezlerinde muhafaza edileceği yere ulaşması ve sınav bitiminde sınav merkezlerinden Ankara'ya dönüşünün güvenliği emniyet müdürlükleri ile jandarma komutanlıkları koordinesinde sağlanacaktır."

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.