Gıda Hattı

Osmaniye, 13 proje üreterek tarımdan 2 milyon 177 bin YTL hibe aldı

28 Ekim 2006, 16:14
Paylaş

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi tebliği doğrultusunda projeler üreten Osmaniyeli girişimciler, 13 proje üreterek 2 milyon 177 bin yeni lira tutarında hibe almaya hak kazandı.
Tarım İl Müdürü Ali Çeribaş, yaptığı açıklamada, ilde üretilen tarım ürünlerinin değerlendirilmesi ve pazarlanmasının istihdam açısından önemli olduğunu söyledi. Çeribaş, bu amaçla hazırlanan 13 proje ile 2 milyon yeni liranın üzerinde bir paranın il ekonomisine kazandırıldığını söyledi.

Proje üreterek hibe desteği alan üreticileri tebrik eden Çeribaş " "Birinci etapta 686 bin 974 yeni lira, ikinci etapta ise 1 milyon 490 bin yeni lira olmak üzere toplam 2 milyon 177 bin yeni lira tutarında hibe aldık. Hibe desteği almaya hak kazanan 1. etaptaki 4 proje ile ilgili hibe sözleşmeleri imzalandı. Bu projelerin hayata geçirilebilmesi için gerekli izin ruhsat gibi yasal gereklilikler hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde inşaat işlemlerine geçilecek" dedi. 2. etap kırsal kalkınma projesi kapsamında müdürlüklerine 11 proje ile başvurulduğunu bunlardan 9'unun kabul gördüğünü dile getiren Çeribaş, şunları söyledi:
"Çiftçilerimiz ürettiğimiz tarım ürünlerini değerlendirmeye yönelik olarak harekete geçmiş ve çeşitli projelerle başvurularını yapmışlardır. İlimizde tarımın sanayiye entegrasyonu noktasında büyük bir açığı kapatarak istihdam sağlayacak projelerden 4'ü 1 Ağustos 2006 tarihinde hibe desteği almaya hak kazandı. 11 projeyse 22 Eylül 2006 tarihinde bakanlığa gönderilmişti. Bu projelerden 9'u da hibe almaya hak kazandı."

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.