Gıda Hattı

Orman köylüsünün kredi taksitlerine koronavirüs ertelemesi!

30 Nisan 2020, 09:39
Paylaş
Orman köylüsünün kredi taksitlerine koronavirüs ertelemesi!

Orman köylüleri ile kooperatiflerin 1 Nisan’dan itibaren 3 aylık kredi taksitleri, koronavirüs salgını nedeniyle başvuru şartı aranmaksızın 3 ay süreyle ertelenecek. Bu süre Tarım ve Orman Bakanı tarafından 3 aya kadar uzatılabilecek. Söz konusu alacaklar için erteleme süresince herhangi bir faiz tahakkuk ettirilmeyecek.

Orman Köylülerinin Kalkındırılmalarının Desteklenmesi Faaliyetlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik, 30 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Orman köylülerinin kredi taksitlerine 3 ay erteleme!

Orman Genel Müdürlüğünün yayımladığı tebliğle, Orman Köylülerinin Kalkındırılmalarının Desteklenmesi Faaliyetlerine İlişkin Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklendi:

“Yeni koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle borç erteleme

GEÇİCİ MADDE 2 – (1) Yönetmelik hükümlerine göre kredilendirilen fert ve kooperatiflerin, 1/4/2020 tarihinden itibaren 3 aylık döneme ilişkin tahsil edilmesi gereken kredi taksitleri, başvuru şartı aranmaksızın 3 ay süreyle ertelenir. Bu süreleri bitiminden itibaren 3 aya kadar uzatmaya Tarım ve Orman Bakanı yetkilidir. Bu alacaklar için erteleme süresince herhangi bir faiz tahakkuk ettirilmez.”

1 Nisan 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe giren Yönetmelik hükümlerini, Orman Genel Müdürü yürütecek.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.