Gıda Hattı

Orkide Tanınmış Marka Statüsüne Kavuştu

3 Eylül 2007, 17:36
Paylaş

Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi Başkanlığı, Orkide'nin tanınmış marka statüsüne alındığını açıkladı.

Türk Patent Enstitüsü’nün aldığı kararın, kendileri için gurur kaynağı olduğunu belirten Küçükbay Yağ Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, markalarının bu kararla yasal koruma altına alındığını söyledi. Orkide markasının yurt genelindeki bilinirliğinin en üst düzeye çıktığını ifade eden Küçükbay, "Tanınmış marka statüsü ile yıllardır bitip tükenmeyen bir özveriyle çalışan tüm çalışanlarımızın alın terinin gerçek bir karşılığıdır. Buradan, markamıza bugüne kadar emeği geçmiş ve bundan sonra da geçecek olan tüm çalışanlarımıza ve kalitemize güvenip, bizi tanınmış marka yapan tüm tüketicilerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı Türkiye’nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında 2006 yılında 59 basamak birden yükselerek Türkiye’nin en büyük 209’uncu sanayi kuruluşu unvanını aldıklarını hatırlatan Küçükbay, dünya markası olma yolunda önemli adımlar attıklarını kaydetti.

İhracat hedefi 60 milyon dolar

İhracatta son yıllarda hızlı bir yükseliş sergilediklerini dile getiren Küçükbay, "2006 ve 2007 yıllarında hedef pazar anlamında pek çok yeni ülkeye ihracat yapma başarısını göstererek ihracat yaptığımız ülke sayısını 75’e çıkardık. 2007 yılında zeytinyağı, diğer yemeklik yağ ve margarin grubunda ihracat hedeflerimizi katlayacağız. Nüfus yoğun pazarlarda büyüyoruz.

2006 yılında 45 milyon dolar ihracat yaptık. 2007 ihracat hedefimiz de 60 milyon dolar. 2006 yılında 140 milyon dolar olarak gerçekleşen ciromuzu da 2007 yılında 180 milyon dolara çıkaracağız. Orkide Ailesi olarak, üretim, yatırım ve ihracattaki kararlılığımızla, 2007 yılında Türkiye’nin en büyük ilk 150 sanayi kuruluşu arasına girmek için var gücümüzle çalışacağız" dedi. Küçükbay şirketin Temmuz 2007’de ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazandığını da sözlerine ekledi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.