Gıda Hattı

Okan Bayülgen’den Z Kuşağı’na “İtaat” eleştirisi!

16 Mayıs 2022, 12:52
Paylaş
Okan Bayülgen’den Z Kuşağı’na “İtaat” eleştirisi!

Televizyon programı sunucusu Okan Bayülgen’den Z Kuşağı’na farklı bir eleştiri geldi. “Z kuşağı özgürlükten bahsediyor ama itaat etmeye hazır. Türkiye’de itaat etmek istemiyor ama Londra ya da başka bir yere giderse orada itaat etmeye hazır” ifadelerini kullanan Bayülgen, “Çok fazla malumat, enformasyon var. Elimizde telefon, geri zekalı gibi dolaşıyoruz” eleştirisinde de bulundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 12. Kocaeli Kitap Fuarı'na katılan televizyon programı sunucusu, sanatçı Okan Bayülgen, “Yeni Nesil ve Mizah” isimli söyleşisinde, cep telefonu kullanımının yanı sıra Z Kuşağı’na yönelik dikkat çeken eleştirilerde bulundu.

“Elimizde telefon, geri zekalı gibi dolaşıyoruz”

Kitapçılarda kitap aramanın eğlenceli olduğunu belirten Bayülgen, "Kitapçılarda bir kitap aramak çok eğlenceli. Farklı kitaplar da insanın karşısına çıkıyor. İnsanın hayatını değiştiren bir kitapla karşılaşabilirsiniz" diye konuştu. Bayülgen, 'Kitap ararken heyecanlanıyor musunuz?' şeklindeki soruya, "Çok heyecanlanıyorum, sırılsıklam oluyorum. Kurgu işlerde çok heyecanlandığımı, içine daldığımı biliyorum. Ama bu kişisel" dedi.

Herkesin kitap okuması gerektiğini ifade eden Okan Bayülgen, "Gençlerle konuştuğumuzda çok fazla kitap okumadıklarını düşünüyorum ama sorduğumda okuduklarını söylüyorlar. Çok fazla isim biliyoruz çok fazla malumat, enformasyon var. Elimizde telefon, geri zekalı gibi dolaşıyoruz. Çağımızın dünyasında kitap dinlemek de yer edindi. Kitap dinleme de üzerine düşünülmesi gereken bir şey. Kitap seslendiren biri olarak kitap dinleyen kişi ile arkadaş olmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Okan Bayülgen'den Z kuşağı eleştirisi!

Türkiye'de ve dünyada Z kuşağı araştırmaları yapıldığını bildiren Bayülgen, "Türkiye’de Z kuşağı, örneğin Londra'ya kapağı atmak istiyor. Londra’ya gitmesinin sebebi, Türkiye’den memnun olmaması. Türkiye’de itaat etmek istemiyor ama Londra ya da başka bir yere giderse orada itaat etmeye hazır” eleştirisinde de bulundu.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.