Gıda Hattı

Oğuzhan Asiltürk vefat etti! Sağlık Bakanı Koca’dan açıklama geldi! Ölüm nedeni kardiyak arrest olarak açıklandı

1 Ekim 2021, 17:56
Paylaş
Oğuzhan Asiltürk vefat etti! Sağlık Bakanı Koca’dan açıklama geldi! Ölüm nedeni kardiyak arrest olarak açıklandı
Saadet Partisi yüksek istişare kurulu başkanı Oğuzhan Asiltürk vefat etti. Sağlık Bakanı Koca ölüm nedenini açıkladı ve ölüm nedeninin kardiyak arrest olduğunu söyledi. Aşı sorusunu ise aileye yöneltti.

Hastanede tedavi gören Saadet Partisi yüksek istişare kurulu başkanı Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti. Yüksek istişare kurulu başkanı Asiltürk zatürreye bağlı nefes darlığı yaşadı ve 14 Eylül'de Ankara'da bir hastaneye kaldırıldı. Bu sabah hayatını kaybetti. Fahrettin Koca “Asiltürk'ün ölüm nedenini açıkladı. İnançlı ve samimi biriydi. Sabah 9 sularında kaybettik. Yakınlarına sevenlerine başsağlığı diliyorum. Hepinizin başı sağ olsun. Koroner kalp hastalığı ve kalp yetmezliği tanımlarıyla takip ediliyordu. Kardiyak arrest sonucunda hayatını kaybetti.” dedi.

Oğuzhan Asiltürk koronavirüs aşı olmadığı için mi öldü?

Bu konu ile ilgili açıklamada bulunan Koca genel bir takım bilgilerin hasta yakınlarının rızası olmadan söylemem gerekir. Ancak Asiltürk’ün korona aşısı yaptırmadı. Hatta maske bile takmadığı belirtildi. Zaten Asiltürk koronavirüse yakalanan önce hastaneye kaldırıldı. Bir uzun sürecek de tedavi altındaydı.

Kardiyak arrest hastalığı nedir?

Kardiyak arrest hastalığı kalbin pompa fonksiyonunu yerine getirememesi durumudur ve büyük arterler üzerinden alınamaması gibi bir problem kardiyak arrest olarak tanımlanır. Kalp krizini tetikleyen bu durum kişinin sağlık sorunları yaşamasına neden olur ve ölümcül bir hastalık haline gelir. Bilinç kaybı ile birlikte ani gelişen sağlık sorunları ortaya çıkar. Bu bağlamda bu hastalıkla karşı karşıya kalan kişilerde organlar görevlerini yerine getiremez. Üstelik bu durum hızlı bir şekilde geliştiği takdirde hemen uzman bir doktora gitmek gerekir.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.