Gıda Hattı

Öğretmen atamaları 2022, Öğretmen atama takvimi ve kontenjanları açıklandı mı? Öğretmen ataması ne zaman yapılacak?

23 Mayıs 2022, 11:02
Paylaş
Öğretmen atamaları 2022, Öğretmen atama takvimi ve kontenjanları açıklandı mı? Öğretmen ataması ne zaman yapılacak?
Milli Eğitim Bakanlığı Mahmut Özer konu ile ilgili yaptığı açıklamada ‘Öğretmen ataması yapacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Çok fazla gençlerimizi bekletmeden güzel haberleri paylaşırız.’ demişti. Peki, Öğretmen atamaları 2022, Öğretmen atama takvimi ve kontenjanları açıklandı mı? Öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Detaylar haberimizde...

 Öğretmen atama tarihi ve kontenjanları hakkında açıklama Milli Eğitim Bakanlığı Mahmut Özer'den geldi. Peki, Öğretmen atamaları 2022, Öğretmen atama takvimi ve kontenjanları açıklandı mı? Öğretmen ataması ne zaman yapılacak?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, ‘Atama bekleyen öğretmen adayları rahat olsun. Bu söz bakan sözü. Ama ortada sadece söz yok. Milli Eğitim Bakanı öğretmen atamaları konusundaki hazırlıkların büyük ölçüde tamamlandığını anlattı. 2022-2023 yılına yetiştireceklerinin altını çizdi.’ dedi.

Öğretmen ataması ne zaman yapılacak?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin bugünkü yazasındaki ilgili kısım şu şekilde:

Meclis’te Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’le konuştum. Milli Eğitim Bakanı Özer, bu yıl için yapılacak öğretmen atamaları konusunda yaptığı açıklamaların geçerli olduğunu söyledi. Bu yıl öğretmen atamalarının yapılacağını açıkladı. Atanacak öğretmenleri 2022-2023 öğretim yılına yetiştireceklerini ifade etti.

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.