AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Obezite ameliyatı sonrasında başarıyı arttıracak tavsiyeler!

Obezite ameliyatı sonrasında başarıyı arttıracak tavsiyeler!
14 Mayıs 2017, 11:02

Obezite ameliyatı oldunuz ancak her şey bitmiyor. Dikkat edilmesi gereken noktaların atlanması, verilen fazla kiloların bir kısmının zamanla geri alınmasıyla sonuçlanabilir.

Uzman Bariatrik Diyetisyen Nazlı Acar, balayı dönemi olarak nitelendirilen süreçte yapmanız ve yapmamanız gerekenler hakkında önemli bilgiler verdi:

Uzman Bariatrik Diyetisyen Nazlı Acar

Obezite ameliyatı sonrasında uzman kontrolü

Kilo kaybetmek için obezite cerrahisi ameliyatı olmuş olsanız da aslında beyninizin de değişmesi gerektiğini unutmayın. Hayat tarzınızı değiştirirken mutlaka uzman eşliğinde olu. Bariatrik diyetisyenlerden destek almanız, balayı dönemi olarak bilinen ameliyat sonrası ilk yılda beslenme alışkanlıklarınızın değişmesi için güzel bir dönem. Bu dönemi iyi değerlendirin.

Yemek menüsünü kendine göre ayarla

Öncelik sen ve yeni miden. O nedenle evde her şeyi yeni hayatına adapte edebilirsin. Minik porsiyonlar, renkli tabaklar, kıyafetine uygun su mataraları, proteinli içecekler olmazsa olmazların!egzersiz-spor-gidahatti

Egzersiz yap

Gün geçtikçe kilo kaybetmek güzel de peki ya giderek sarkma eğiliminde olan vücudun? Motivasyonunu arttırmak, yarasa kol olmamak ya da giderek yaşlı bir cildin olmasını istemiyorsan egzersiz yap. “Vaktim yok” diyenler evde yapabileceği egzersizleri yaparak form tutmalı.

Farklı konularda kitap oku

Farklı konularda ya da senin gibi başarı hikayesi olanların yazılarını, kitaplarını okuyarak motivasyonunu yükselt! Senin de azmin bir gün kitap haline getirilebilir neden olmasın?zayiflik-beslenme-diyet-2-gidahatti

Yeni vücuduna adapte ol

Yeni kıyafetler, yeni tarz… İnceldikçe kıyafetlerinizi yenileyin. Eski zamanlarınızın kıyafetlerini ya birine verin ya geri dönüşümsüz olarak daraltın! Kıyada köşede eski kıyafetleriniz kalmasın. 

Erkekler vücudunu fazladan çalıştırmalı

Sizin de baklava dilimli karın kaslarınız neden olmasın? O zaman ekstra spora vakit ayırın tabi spor yapmadan önce doktorunuzun fikrini mutlaka alın.

Zaman en kıymetli şey

Yeni hayatınızda daha planlı ve programlı olun. Öğün saatleriniz bile planlı olsun, disiplini asla bırakmayın. Unutmayın ki disiplin çoğu kez başarı getirir.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.