Gıda Hattı

O ülkede Bitcoin resmen yasaklandı!

6 Haziran 2022, 21:14
Paylaş
O ülkede Bitcoin resmen yasaklandı!
O ülkede Bitcoin resmen yasaklandı! Kripto paraya bir yasak haberi daha geldi. Etiyopya, ülkede Bitcoin ile işlemlerin yasa dışı olduğu duyurdu.

O ülkede Bitcoin resmen yasaklandı! Kimi ülkeler Bitcoin'i ödeme aracı olarak kabul ederken, bazıları da kripto para birimine mesafeli yaklaşıyor. En popüler kripto para birimi Bitcoin, Etiyopya'da yasakla karşı karşıya kaldı.

Bitcoin için yasak kararı

Doğu Afrika ülkesi, söz konusu para biriminin kullanımının yasaklandığını açıkladı. Etiyopya Merkez Bankası'nın (NBE) açıklamasında, ülkedeki Bitcoin kullanıcılarına karşı gerekli yasal önlemlerin alınacağı belirtildi.

Bitcoin ne kadar 21 Mayıs

"İşlemler yasa dışı"

Açıklamada, Etiyopya'da Bitcoin ile işlemlerin yasa dışı olduğu ve bu yolla işlem yapanlara karşı önlem alınacağı kaydedildi. Ülkede sadece ulusal para birimi Etiyopya Birri'nin kullanılacağı belirtilerek, tüm finansal işlemlerin bunun üzerinden yapılacağı duyuruldu.

El Salvador'dan sonra ikinci ülke

Afrika'da ilk kez Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Bitcoin ödeme aracı olarak kabul edilmişti. Orta Afrika Cumhuriyeti, El Salvador'dan sonra Bitcoin'i ödeme aracı olarak kabul eden ikinci ülke olmuştu. Öte yandan Çin, Bitcoin madenciliğini yasaklama kararı almıştı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.