AramaArama
Gıda Hattı

Nusret’li UEFA 2024 tanıtım videosuna sosyal medyadan tepki yağdı

28 Eylül 2018, 17:43
Paylaş
Nusret’li UEFA 2024 tanıtım videosuna sosyal medyadan tepki yağdı

İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde gerçekleştirilen organizasyon kapsamında gösterilen Türkiye’ye ait tanıtım videosunda Nusret Gökçe'nin yer alması sosyal medyada olay oldu. 

Türkiye ve Almanya Euro 2024’e ev sahipliği yapmak için adaylığını koyan iki ülke oldu.  UEFA adaylığı kapsamında UEFA merkezinde gerçekleştirilen oylamada Almanya ev sahipliği yapma hakkını kazanan ülke oldu. 

Ülkelerin tanıtım videolarının gösterildiği organizasyonda, Türkiye’nin videosu gecenin en çok konuşulan olaylarından biri oldu. Son dönemde, “Salt Bae” hareketiyle ünlenen Kasap ve restoran sahibi Nusret Gökçe, tanıtım videosunda gösterildi. Bunun üzerine sosyal medyada, Nusret Gökçe’in Türkiye’nin futbol ile alakalı hazırladığı tanıtım videosunda olması tartışma yarattı. 

Sosyal medya kullanıcılarının tepki gösterdikleri bazı paylaşımları şöyle:

-bu ülkede başka bir şey kalmadı mı yahu tanıtımını nusret ile yapıyorsun  

-Spora nusret karıştırmayalım. Futbol şampiyonasıyla etin, kasabın ne alakası var?

-Tanıtım güzel de Nusret ne alaka 

- bi de pidenin üstüne susamla euro 2024 yazsaydık belki olurdu.. nusret yetmedi tek başına …

- Uefa, Nusret'i beğenmedi! 

Nusret Gökçe kimdir?

Geçtiğimiz günlerde Venezuella lideri Maduro'yu restoranında ağırlayan kasap Nusret Gökçe, "Nusr-et" adlı restoranın sahibi. 1983 yılında Erzurum'da doğan Gökçe, mesleğe kasap çırağı olarak başladı. Amerika, Japonya ve Arjantin olmak üzere pek çok ülkeyi ziyaret ederek kasaplığın nasıl yapıldığını öğrenen Nusret, şimdilerde İstanbul'un en lüks restoranlarından birine sahip. Nusret Gökçe, "Salt Bae" tuzlama hareketi ve et pişirme teknikleri ile dünya çapında bir üne kavuştu. Dünyanın farklı ülkelerinde restoran zinciri oluşturan Gökçe, sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoları ile dikkat çekti. Birçok dünya yıldızlarının özel olarak et yemek için Gökçe'nin restoranına gitmesi, adının daha hızlı yayılmasında etkili olmuştur.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.