Gıda Hattı

Nüfus Müdürlüğünden ehliyet sahiplerine kritik uyarı! SMS gönderildi

4 Mart 2022, 17:41
Paylaş
Nüfus Müdürlüğünden ehliyet sahiplerine kritik uyarı! SMS gönderildi
Nüfus Müdürlüğünden ehliyet sahiplerine kritik uyarı! SMS gönderildi. Nüfus Müdürlüğü'nden milyonlarca sürücüye bir uyarı geldi. Eski tip ehliyet sahibi olanlarla ilgili bir açıklama yapan müdürlük, SMS ile bir duyuru yaparak vatandaşları bilgilendirdi ve tarih verdi. Sürücüler dikkat...

Nüfus Müdürlüğünden ehliyet sahiplerine kritik uyarı! 2016 yılı öncesinde ehliyet sahibi olanlar ile ilgili Nüfus Müdürlüğü bir duyuru yayımladı ve bununla ilgili bir tarih verdi. Ehliyetlerini değiştirmek isteyenler dikkat. Yeni tip ehliyetler için tarih veren Nüfus Müdürlüğü bununla ilgili SMS ile bir duyuru yaptı. Yapılan duyuru ise 2016 öncesinde ehliyet alanları ilgilendiriyor. Müdürlük tarafından yapılan açıklamada bir hatırlatma yapıldı ve tarih verildi.

Yapılan açıklamada "ülkemizde 01-01-2016 tarihinden önce düzenlenen, eski tip sürücü belgelerinin yenileme süresi 31-12-2022 tarihi tibariyle sona erecektir. Eski tip sürücü belge sahibi vatandaşlarımızın belirtilen süre içinde randevu.nvi. gov.tr üzerinden ya da ALO 199 Çağrı Merkezi aracılığıyla randevu alarak, belgelerini yenilemek üzere Nüfus Müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor." denildi.

Ehliyet yenileme için gerekli belgeler nelerdir?

Kimlik Belgesi
Sürücü Sağlık Raporu
Sürücü belgesi değerli kâğıt ve harç bedeli, vakıf payı(Bankaya yatırılıcak)
1 adet biyometrik fotoğraf
Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan
Adli Sicil Belgesi (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir. Ayrıca E-devlet üzerinden temin edilebilir.)

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.