Gıda Hattı

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden dünyada bir ilk!

13 Nisan 2018, 11:13
Paylaş
NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden dünyada bir ilk!

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık akreditörü Joint Commission International (JCI) tarafından yapılan denetimlerde %99’un üzerinde uygunluk skoru ile üçüncü kez akredite oldu. Hastane bu başarısıyla, “Dünyanın ilk Akredite Beyin Hastanesi” unvanını kazandı.

Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık akreditörü olan Joint Commission International (JCI) tarafından denetlendi.

Üçüncü kez akredite oldu

26 Şubat - 1 Mart 2018 tarihleri arasında 1300’e yakın standart çerçevesinde titizlikle denetlenen hastane, %99’un üzerinde uygunluk skoru ile üçüncü kez akredite oldu.

2015 yılındaki başarısı ile “Dünyanın akredite 3. psikiyatri hastanesi” olma çıtasını bir üst mertebeye taşıyan NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, 2018’deki bu akreditasyon başarısıyla “Dünyanın ilk Akredite Beyin Hastanesi” unvanını aldı.

“Psikiyatri konusunda mükemmeliyet merkezi”

JCI Baş denetçisi Kenneth Waxman, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nin başarılı bir denetim süreci geçirdiğini belirterek, “Bu istisnai derecede iyi bir rapordur. Özellikle de yeni bir hastaneye geçmiş ve yeni hizmetler geliştirirken… Psikiyatrik bakım ve hizmetleriniz için son derece iyi geliştirilmiş süreçleriniz var. Psikiyatri konusunda mükemmeliyet merkezi olduğunuzu söyleyebiliriz. Tıbbi ve cerrahi süreçleriniz içinde benzer kalite ve güvenlik programını geliştirmeye ve devreye sokmaya başlamışsınız” dedi.

Nevzat Tarhan: “Denetimin önemli katkıları oldu”

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan da hastanenin üçüncü JCI denetlemesinin, hastane açısından en öğretici denetlemelerden birisi olduğunu söyledi. Tarhan, “Özellikle gelecekle ilgili daha neler yapabiliriz konusunda oldukça çok cevap aldık. Kendimizi nasıl geliştiririz sorusunun yanıtını aldık. Unutulmayacak hoş bir süreç oldu bizim için. Uzun değil, kısa bir hafta oldu. Buradaki yapılan çalışmanın bize olumlu katkıları devam edecektir” diye konuştu.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi

Psikiyatri, bağımlılık, nöroloji alanlarında tam teşekküllü hizmet sunan NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, yeni binasında; tam donanımlı ameliyathane, yoğun bakım, beyin cerrahisi, kulak burun boğaz, genel cerrahi gibi farklı branşlarda da hizmet veriyor.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde robotik cerrahiden anevrizma cerrahisine, Parkinson ve Epilepsi ameliyatlarına kadar pek çok alanda hizmetin verilebileceği iki ameliyathane ve 16 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi bulunuyor. Hastane, bağımsız akredite kuruluş tarafından onaylanan Türkiye’nin ilk ve tek 1A Ultra Clean ameliyathane donanımına da sahip.

Joint Commission International (JCI)

Sağlık sektöründeki ilk akreditasyon kurumu olarak 1951 yılında kurulan Joint Commision on Accreditation of Hospitals (JCAH) komisyonunun adı, 1987 yılında hastaneler dışındaki sağlık kuruluşları için de akreditasyon programları geliştirilince, Joint Commision on Accreditation of Health Care Organizations (JCAHO) olarak değiştirildi.

JCAHO'nun uluslararası akreditasyon hizmetleri için oluşturulmuş birimi olan Joint Commission International (JCI), sağlık hizmetlerinin kalitesini ve güvenliğini artırmaya odaklanmış, kâr amacı gütmeyen bir organizasyon. 1994 yılından bu yana 80 ülkede sağlık kuruluşları, sağlık bakanlıkları ve küresel organizasyonlarla çalışan JCI akreditasyonları, uzmanlardan oluşan uluslararası bir komite tarafından veriliyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.